• 8 345 52 345
  • info@sakiaivsb.lt

Naujienos

2018.08.07
Vartotojams reikia būti atsargiems renkantis soliariumo paslaugas

Nepaisant to, kad šią vasarą saulė negaili savo spindulių ir galima degintis gamtoje, tačiau kai kurie žmonės dėl laiko stokos, noro greičiau įdegti bei kitų priežasčių renkasi dirbtinį įdegį, ypač soliariumus. Renkantis soliariumą vartotojams reikėtų nepamiršti, kad soliariumo paslaugų teikėjas turi turėti išduotą leidimą-higienos pasą šiai veiklai.

2018 metais Marijampolės apskrityje buvo patikrinta 5 soliariumo paslaugų teikėjai, 2017 m - 6. 2018 m. nei viename iš patikrintų soliariumų pažeidimų nustatyta nebuvo, o 2017 m. pažeidimai buvo nustatyti dviejuose Marijampolės mieste esančiuose soliariumuose, viename soliariume esančiame Vilkaviškyje ir viename soliariume Kazlų Rūdoje.

Dažniausiai nustatyti pažeidimai buvo, jog soliariumuose neišduodamos soliariumo paslaugų teikėjų kortelės, paviršiams dezinfekuoti nenaudojami autorizuoti biocidiniai produktai, nepateikta informacija apie rekomenduojamą deginimosi trukmę, darbuotojai dirbo nepasitikrinę sveikatos, soliariumo įranga nebuvo techniškai prižiūrima ir profilaktiškai tikrinama.

 Nustatytus pažeidimus soliariumo paslaugų teikėjai pašalino. Norime priminti, kad vartotojai būtų atsargūs ir pasidomėtų, ar jie lankosi higienos normos reikalavimus atitinkančiame soliariume.

Turint pagrįstos informacijos apie teikiamas nesaugias paslaugas, prašome nedelsiant informuoti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Marijampolės departamentą telefonu 8 (343) 53332 arba elektroniniu paštu: marijampole@nvsc.lt.

 

Marijampolės departamento

visuomenės sveikatos saugos kontrolės                                                                          

skyriaus vyriausioji specialistė                                                                                   

Agneta Masolaitė, tel. (8 343 59452)                   

 


Atgal

Mūsų draugai