• 8 345 52 345
  • info@sakiaivsb.lt

Naujienos

2017.06.16
Patikrinta, kaip viešbučiai ir kiti apgyvendinimo paslaugų teikėjai pasiruošę priimti lankytojus

0_452.jpgNacionalinis visuomenės sveikatos centras kasmet tikrina, kaip apgyvendinimo paslaugų teikėjai laikosi jiems nustatytų reikalavimų. Šiais tikrinimais siekiama sumažinti riziką paslaugų vartotojų sveikatai bei informuoti ir konsultuoti paslaugų teikėjus, kad šie laikytųsi nustatytų reikalavimų, o paslaugos būtų saugios.

Vienas svarbiausių reikalavimų, kurių turi laikytis šių paslaugų teikėjai – tinkamos karšto vandens temperatūros palaikymas bei periodinis vandens tyrimų atlikimas. Patikrinimai rodo, kad ne visi paslaugų teikėjai laikosi šių reikalavimų.

Paslaugos turi atitikti nustatytus reikalavimus

Reikalavimai apgyvendinimo paslaugų teikėjams nustatyti higienos normoje „Apgyvendinimo paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“. Apgyvendinimo paslaugos turi būti saugios, lankytojai viešbučiuose, svečių namuose ir kitose apgyvendinimo vietose turi būti įkurdinami tik švariuose kambariuose, aprūpinami švaria patalyne, kokybiškais (nesulūžusiais) baldais.

Paslaugų vartotojams turi būti suteikta tiksli, išsami ir teisinga informacija apie teikiamas paslaugas, aprūpinimą inventoriumi, jie turi būti supažindinti su vidaus tvarkos taisyklėmis. Informacija paslaugų vartotojui turi būti suteikta prieš įsigyjant paslaugas (sudarant paslaugų teikimo sutartį). Apgyvendinimo paslaugų teikėjo parengtos vidaus tvarkos taisyklės turi būti lankytojams pateiktos gerai matomoje vietoje.

Netinkamai prižiūrimame vandenyje gali daugintis pavojingos bakterijos

Vieni iš svarbiausių reikalavimų, keliamų apgyvendinimo paslaugų teikėjams, yra reikalavimai, susiję su legioneliozės prevencija. Primename, kad legioneliozė yra plaučių liga, kurią sukelia Legionella bakterijos, besidauginančios vandenyje, jeigu karšto vandens temperatūra yra nepakankamai aukšta, o šalto vandens – nepakankamai žema. Šios bakterijos į žmogaus organizmą gali patekti tik per vandens purslus. Viešbučiuose, poilsio namuose tokia grėsmė gali kilti naudojantis dušais, sūkurinėmis voniomis ir kitomis vandens procedūromis, kurių metu susidaro smulkūs vandens purslai (aerozolis).

Kad būtų užkirstas kelias rizikai lankytojų sveikatai, svarbu, kad ne rečiau kaip vieną kartą per metus būtų atliekamas geriamojo vandens (šalto ir karšto) mikrobiologinis tyrimas Legionella bakterijoms nustatyti, karšto vandens temperatūra čiaupe būtų ne žemesnė kaip 50 °C, o šalto – ne aukštesnė kaip 20 °C. Be to, apgyvendinimo paslaugų teikėjai privalo karšto vandens tiekimo sistemoje vandens temperatūrą kas 3 mėnesius profilaktiškai pakelti iki 66 °C ir išlaikyti ne mažiau kaip 25 min. 

Apie pažeidimus galima pranešti

2017 m. patikrinus 173 apgyvendinimo paslaugų teikėjus visoje Lietuvoje, nustatyta, kad reikalingų vandens tyrimų nebuvo atlikę 38 paslaugų teikėjai (22 proc.). Kai kuriose apgyvendinimo paslaugų teikimo vietose nebuvo palaikoma tinkama karšto vandens temperatūra ar ji profilaktiškai kas tris mėnesius nebuvo pakeliama iki 66 laipsnių. 

Viešbučių, poilsio namų ir kitų apgyvendinimo vietų lankytojus raginame pastebėjus ar įtarus, kad apgyvendinimo paslauga gali būti nesaugi kreiptis į paslaugos teikėją ir prašyti, kad trūkumai būtų pašalinti. Apie tokius įtarimus galima pranešti ir Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui ar tiesiai jo departamentams, esantiems kiekvienoje Lietuvos apskrityje.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM informacija


Atgal

Mūsų draugai