• 8 345 52 345
  • info@sakiaivsb.lt

Sveikos gyvensenos propagavimas

2016.07.04
Gaivieji gėrimai. Ką verta prisiminti prieš juos perkant?

1_15.pngGazuoti gėrimai buvo sukurti siekiant pasipelnyti is XVIII a. kilusio susižavėjimo mineraliniu vandeniu, natūraliai prisotintu angliarūgštės. Gazuotų gėrimų (iš pradžių naudotų kaip vaistas nuo pagirių) paklausa niekada nebuvo sumažėjusi. Gaiviuosius gėrimus daugiausia sudaro gazuotas vanduo sumaišytas su cukrumi ir dirbtiniais saldikliais, įvairiomis skoninėmis medžiagomis ir dažikliais. Daugelis jų turi kofeino.
Dar ne taip senai gazuoti saldūs geriamai mūsų racione buvo vartojami ypatingomis progomis, jie buvo ypač populiarūs savaitgaliais ar švenčių dienomis. Tačiau šiuo metu, statistika pastebi, kad dažnas mūsų, gaiviaisiais gėrimais piktnaudžiauja kasdien.
Didelis saldžių, gazuotų gėrimų suvartojimo augimas, neįvyko savaime, tai yra didelis gaiviųjų gėrimų kompanijų marketingo rezultatas. Kadangi suaugusiųjų tarpe prekyba gaiviaisiais gėrimais išliko pastovi, jie nusitaikė į vaikus.
Jungtinėse valstijose gaiviųjų gėrimų kompanijos 2006 m. išleido maždaug 3,2 bilijonus dolerių gazuotų gėrimų reklamai, iš kurių bent pusė bilijono dolerių buvo skirta 2-17 metų gyventojų auditorijai. 2010 metais pradinukai matė maždaug 213 reklaminius skelbimus, skirtus saldžių ir energetinių gėrimų reklamai, kuomet paaugliai pastebėjo vidutiniškai nuo 277 iki 406 reklaminių skelbimų.
Niekas netiki, kad saldūs, gazuoti gėrimai yra faktorius, sukeliantis nutukimą, jaunų žmonių, ypatingai vaikų, tarpe, tačiau tai neabejotinai yra vienas veiksnių prisidedančių prie svorio didėjimo ir nutukimo, tvirtina Melinda Sothern, treniruočių fiziologė ir vaikų nutukimo specialistė iš Luizijanos valstijos universiteto. Saldžiųjų gėrimų vartojimo augimas neabejotinai yra vienas veiksnių nutukimo epidemijos didėjimui. Žinoma, kad nuo 1978 metų gazuotų gėrimų suvartojimas Amerikoje trigubai išaugo berniukų ir dvigubai mergaičių tarpe. 
Vidutinėje 20 uncijų (maždaug 592 ml) gazuoto limonado sudėtyje yra 15-18 arbatinių šaukštelių cukraus ( t.y., maždaug 250 kalorijų), natūralių ir dirbtinių saldiklių, kofeino. Žmonės vartodami šiuos, „skystuosius saldainius“ nejaučia tokio paties sotumo jausmo , kokį jie pajustų suvartoję to paties kaloringumo kietus maisto produktus.
Atsirado ir daugiau tyrimų įrodančių, kad skystosios kalorijos, gaunamos vartojant saldžiuosius gėrimus, yra paverčiamos riebalais.

2001 metais, medicinos žurnale „The Lancet“ paskelbti JAV 2_35.jpgatlikto tyrimo rezultatai rodo, kad vaikams, kurie kasdien geria gaiviuosius gėrimus, nutukimo rizika padidėjo 60 proc. Bostono vaikų ligoninės (Masačiusetso valstija, JAV) tyrimo organizatoriai dvejus mokslinius metus stebėjo 548 (11-12 metų amžiaus) vaikus. Mokslininkai nustatė, kad kiekviena išgerta saldaus gėrimo stiklinė ar skardinė po truputį didino vaikų kūno masės indeksą, o nutukimo rizika išaugo 60 proc. Šiems rezultatams įtakos neturėjo pradinė kūno masė, mityba, televizoriaus žiūrėjimas ir fizinė veikla. Gaiviųjų gėrimų ir nutukimo ryšį galima paaiškinti: žmones yra linkę valgyti mažiau, jei ankstesnio valgymo metu suvartojo per didelį kalorijų kiekį, tačiau to negalima pasakyti apie jų elgesį suvartojus daugiau gaiviųjų gėrimų. Nutukimas prasidėjęs ankstyvame amžiuje padidina rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, diabetu, skrandžio veiklos sutrikimais ir kitomis rimtomis ligomis.
Didelį nerimą kelia ir tai, jog gaivieji gėrimai iš valgiaraščio išstumia pieno produktus, taip sumažindami kalcio suvartojimą. Vaikai ir paaugliai, geriantys gaiviuosius gėrimus, o ne pieną, praranda kalcį, nepaprastai reikalingą jų kaulų augimui. Gaiviuosiuose gėrimuose esantis cukrus skatina kariesą sukeliančių bakterijų augimą, be to juose yra dantų emalį ardančių rūgščių, todėl dažnai gaiviuosius gėrimus geriantys asmenys susiduria su dantų emalio problemomis, kariesu bei pageltusių dantų problemomis. 
Gąsdina ir tai, kad du ar daugiau gaiviųjų gėrimų butelių per savaitę gali dvigubai padidinti susirgimo kasos vėžiu riziką, atskleidė JAV mokslininkų tyrimas. Jo rezultatai patvirtino saldintų gaiviųjų gėrimų vartojimo ir susirgimų kasos vėžiu koreliacija, skelbia „ Telegraph.co.uk“. Mokslininkų manymu taip yra todėl, nes didesnis cukraus kiekis verčia kasą gaminti daugiau insulino o tai yra susiję su didesniu kasos vėžio pavojumi.
2011 m. higienos instituto atliktas tyrimas Lietuvoje parodė, kad dėl laiko trūkumo, mokiniai retai valgo sriubą ir pirmenybę teikia šaltiems užkandžiams. Užkandžiavimas yra dažniausias vaikų įprotis laisvalaikio metu. Jie beveik visada ką nors kramsnoja ir po pusryčių, ir po pietų, ir po vakarienės. Ir žinoma, dažniausiai tokie užkandžiai yra saldūs, labai kaloringi bei turintys mažai maistinių medžiagų. Taip pat tyrimo išvadose nurodoma, kad mokinių mityba nėra pakankamai racionali. Mokinai dažai valgo saldumynus (49 proc.) riebaluose virtus traškučius (16 proc.), geria saldžius gaiviuosius gėrimus (23 proc.).
Mitybos specialistai pažymi, kad nieko baisaus jei retkarčiais pasimėgausime gaiviaisiais gėrimais, jie taip pat nerekomenduoja tėvams uždrausti savo vaikui vartoti gaiviuosius gėrimus, tačiau jie pažymi, kad tai nėra maisto produktai, kurie turėtų būti vartojami kasdien.
Racionali vaikų mityba – sveikatos pagrindas. Ji turi įtakos fizinei ir protinei vaikų raidai, imunitetui, darbingumui bei gyvenimo trukmei. Manoma, kad tvirti sveikos mitybos įpročiai, įgyti, suformuoti vaikystėje ir paauglystėje, išlieka ir turi teigiamą įtaką sveikatai. A. Fitzgeraldo teigimu, vaikų mitybos įpročius lemia šie veiksniai: individualūs veiksniai – maisto pasirinkimas ir suvokimas, kas yra sveika mityba, šeimos veiksniai – sveikos mitybos įpročių formavimas namuose ir už šeimos ribų – maitinimasis mokyklos valgyklose, kavinėse. Tyrimai rodo, kad paauglystėje tėvų vaidmuo mažėja pasirenkant maisto produktus. Palyginti su jaunesniojo amžiaus vaikais, paaugliai išreiškia didesnį savarankiškumą
Mitybos įgūdžių ugdymas, tinkamas mokinių maitinimosi organizavimas teigiamai formuoja vaikų mitybos įpročius. Svarbu užtikrinti, kad nepalankų sveikatai maisto produktai nepatektų į vaikų aplinką, ugdymo įstaigas, kad būtų pagerintas maisto produktų asortimentas mokyklų valgyklose, bufetuose, užkandinėse, maisto ir gėrimų automatuose. Norint pasiekti teigiamų rezultatų vaikų bei paauglių mitybos gerinimo srityje, turi būti vykdomi suderinti įvairių sektorių veiksmai, plėtojamas pedagogų, tėvų, vaikų, visuomenės sveikatos specialistų bendradarbiavimas.

Visuomenės sveikatos specialistė Indrė Varnauskaitė


Atgal

Mūsų draugai