• 8 345 52 345
  • info@sakiaivsb.lt

Užkrečiamų ligų profilaktika

2010.06.01
Prasideda poilsio gamtoje metas

Prasidedant poilsio gamtoje laikotarpiui yra tvarkomi paplūdimiai ir jų maudyklos. Savivaldybės prieš maudymosi sezoną sudaro numatomų vykdyti maudyklų ir vandens tyrimų kalendorinį grafiką. Higienos norma numato higienos reikalavimus, kurie užtikrintų poilsiautojų sveikatos saugą.

Paplūdimiai gali būti įrengiami tose vietose, kur nėra nuotekų išleidimo. Paplūdimių teritorija turi būti suskirstyta į atskiras zonas: poilsio, maudymosi, sporto. Būtina numatyti ir pažymėti vietas vaikams maudytis, kur gylis gali būti ne didesnis kaip 1,30 m.

Tualetai turi būti įrengti ne arčiau kaip 50 m iki maudyklų, numatant patogumus neįgaliems žmonėms. Paplūdimyje ne rečiau kaip kas 25 m. turi būti šiukšliadėžės, o jei nėra galimybių jas pastatyti nurodytu atstumu, paplūdimių prieigose turi būti pastatyti atliekų konteineriai.

Poilsiautojams persirengti turi būti įrengiami paviljonai arba kabinos, įrengiant vieną kabiną 50-100 paplūdimio poilsiautojų. Į paplūdimius draudžiama vestis šunis ir kitus gyvūnus (paplūdimiuose turi būti ir tai nurodantys ženklai).

Viršutinis paplūdimių smėlio sluoksnis, ne mažiau kaip 0,1 m gylio, turi būti išvalomas bei išpurenamas ne rečiau kaip kartą per savaitę. Vandenyje neturi būti atliekų, nuolaužų ir plūduriuojančių medžiagų.

Maudyklų vandens kokybės vertinimas (mikrobiologiniai parametrai) turi būti atliekamas periodiškai kas dvi savaitės. Susidarius išskirtinei situacijai, kai vanduo galėjo būti užterštas (pvz., salmonelėmis), privaloma tikrinti į maudyklą patekusios medžiagos koncentraciją.

Marijampolės visuomenės sveikatos centras kreipiasi į visuomenę: puoselėkime paplūdimius, neterškime jų, gerbkime poilsio zonų tvarkytojų darbą ir vieni kitus. Tuomet atokvėpis gamtoje suteiks ne tik malonumą, bet ir sustiprins sveikatą.

Linkime saugaus ir malonaus poilsio!

Marijampolės visuomenės sveikatos centro informacija


Atgal

Mūsų draugai