• 8 345 52 345
  • info@sakiaivsb.lt

Renginiai

2017.04.07
Balandžio 7-oji Pasaulinė sveikatos diena

Balandžio 7 d. minima pasaulinė sveikatos diena. Šią šventę nuo 1950 metų inicijuoja PSO . Diena švenčiama siekiant supažindinti visuomenę apie tam tikras su sveikata susijusias temas, šitaip pabrėžiant PSO prioritetines sritis. 

2017 m. tema – depresija. PSO vykdo vienerių metų pasaulinę kompaniją depresijos tema. Pagrindinis šios kompanijos tikslas , kad daugiau žmonių, sergančių depresija, ne tik sugebėtų kreiptis profesionalios pagalbos, bet tuo pačiu metu ši pagalba jam padėtų susidoroti su šią klastinga liga. Depresija traktuojama kaip viena didžiausių sveikatos sutrikimų, sukeliančių nedarbingumą, pasaulyje. Daugiau nei 300 milijonų žmonių gyvena su depresija ir šis skaičius yra išaugęs 18 proc. nuo 2005 iki 2015 m. 

Sveikatos dienai ir šiemetinei jos temai paminėti , balandžio 5 d., Šakių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biure vyko paskaita „Depresija ir emocijų slopinimo pasekmės“. Paskaitą skaitė psichologė Zita Skaisgirienė. Paskaitos metu buvo pasakojama apie neigiamų minčių padarinius, kodėl svarbu atsikratyti nemalonių emocijų ir kokios yra prevencinės priemonės nuo emocinės raidos sutrikimo. 

Psichologė teigė, kad bene svarbiausia depresijos prevencija – tai nuo kūdikystės palaikomasis, atsakomasis ryšys su artimuoju (ypač motina). Didžiausias vaidmuo tenka tėvams, kaip jie bendraus su vaiku, kokias emocijas jam rodys tai ir lems jo ateitį, emocinę raidą tolesniame gyvenime. 

Paskaitos pabaigoje psichologė pateikė anketas, kurias užpildžius buvo galima numatyti ar žmonėms reikia tolimesnės konsultacijos dėl depresijos galimo vystymosi ar ne.

DSC_0216.JPG

DSC_0218.JPG

Tai pat kviečiame pažiūrėti video - Gyvenimas su "juodu šunimi" - depresija (video anglų kalba)

Parengė visuomenės sveikatos specialistė Indrė Biemolt ir 
Klaipėdos Valstybinės kolegijos studentė Sandra Šilaitė 


Atgal

Mūsų draugai