Šiaurietiško ėjimo pamokos Vinco Kudirkos gimnazijoje
Gegužės 7 dieną Vinco Kudirkos gimnazijos 5, 7 ir 8a klasių mokiniams vyko integruotos gyvenimo įgūdžių ir geografijos pamokos. Užsiėmimus vedė visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Vilma Grumčiuvienė. Mokiniai susipažino su šiaurietiško ėjimo technika, mokėsi taisyklingai naudotis šiaurietiškojo ėjimo lazdomis, atliko koordinaciją ir ištvermę lavinančius pratimus. Šiaurietiško ėjimo technika kilo iš Suomijos. Iš pradžių tai buvo slidininkų vasaros treniruočių metodas, vėliau tapęs populiaria ir įtraukiančia fizinio aktyvumo forma. Šiaurietiškas ėjimas – itin efektyvi fizinio aktyvumo veikla, įtraukianti apie 90 proc. visų kūno raumenų. Ši veikla stiprina širdį, gerina laikyseną, lavina koordinaciją, stiprina nugaros raumenis ir tinka įvairaus amžiaus žmonėms. Praktinių užsiėmimų metu mokiniai mokėsi taisyklingo judėjimo ritmo, kvėpavimo ir laikysenos principų.