Book Appointment

© Union Dental. All rights reserved. Powered by YOOtheme.

Seimas: elektroninėmis cigaretėmis nebus prekiaujama vaistinėse ir su receptu

Seimas nepritarė iniciatyvai elektroninėmis cigaretėmis prekiauti tik vaistinėse su gydytojo receptu.  

Seimas antradienį po svarstymo atmetė tokias Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas: už balsavo 62 Seimo nariai, prieš buvo 30, o susilaikė 21.

Pataisas teikė kelios dešimtys parlamentarų, kuriuos įkvėpė Australijos pavyzdys, kur siekiant padėti žmonėms išsigydyti nuo priklausomybės tabakui leista e. cigaretėmis prekiauti tik vaistinėse ir paskyrus gydytojui.

Sveikatos reikalų komitete dirbantis Linas Slušnys tikino, kad priėmus tokią tvarką padidėtų šeimos gydytojų, kuriems reikėtų išrašinėti receptus, darbo krūvis: „Eiles padidinsime pas šeimos gydytojus“.

L. Slušnys pabrėžė, kad siekiant mažesnio tokių cigarečių prieinamumo būtų galima drausti jas rūkyti „patraukliose lankytojams vietose“.

Vienas pakeitimų iniciatorių „valstietis“ Aurelijus Veryga yra sakęs, kad mažinti e. cigarečių prieinamumą būtina, nes tai padėtų kontroliuoti tokiose cigaretėse esančių medžiagų vartojimą.

Pasak A. Verygos, dabar nėra galimybės kontroliuoti, kas yra pilama į e. cigarečių pildykles, ką rūkantysis, nusipirkęs prietaisą, paskui ten įsipila.

Nepritarti tokiai iniciatyvai parlamentarus paskatino Seimo Sveikatos reikalų komiteto sprendimas, kurį antradienį pristatė šio komiteto narys L. Slušnys. Atsižvelgdamas į Seimo kanceliarijos Teisės departamento, nevyriausybinių organizacijų, Teisingumo ministerijos, Konkurencijos tarybos pastabas ir Vyriausybės išvadą, šis komitetas pasiūlė projektą atmesti.

Dėl tokio Sveikatos reikalų komiteto sprendimo apgailestavo įstatymo pataisų iniciatorius A. Veryga.

„Labai gaila, kad toks yra Sveikatos reikalų komiteto sprendimas. (…) Žiniasklaidoje mirgėjo žinutės apie vaikų istorijas, kurie apsinuodijo elektroninėmis cigaretėmis. Tai – didžiulė problema, kurią visas pasaulis bando spręsti“, – sakė A. Veryga, ragindamas parlamentarus nepasiduoti lobistams.

Seimo Teisės departamento nuomone, siūlymas elektronines cigaretes ir jų pildykles pardavinėti vaistinėse nedera su vaistinių paskirtimi.

lrt.lt informacija

Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras
Kur mes esame

Bažnyčios g. 39 A
LT-71123, Šakiai

Kontaktai
Darbo laikas
  • Pir - Ket

    8 - 17 val.

  • Pen

    8 - 15.45 val.

  • Šeš - Sek

    Nedirbame

Privatumo politika | Asmens duomenų apsauga

© Union Dental. All rights reserved.
Powered by YOOtheme.

© Visos teisės saugomos, Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras

Skip to content