Book Appointment

© Union Dental. All rights reserved. Powered by YOOtheme.

Šie požymiai išduoda krūties vėžį: štai, kaip pačioms pasitikrinti

Krūties vėžys yra viena iš labiausiai paplitusių vėžio rūšių Jungtinėje Karalystėje – šią diagnozę kasmet išgirsta apie 5000 moterų iki 55 metų. Nepaisant to, didelė dalis moterų reguliariai netikrina krūtinės, ar nėra pokyčių. Neseniai atlikti tyrimai atskleidė, kad viena iš keturių moterų prisipažįsta niekada netikrinusi krūtų arba neprisimenanti, kada paskutinį kartą jas tikrino. Ankstyva krūties vėžio diagnostika gali užkirsti kelią tolimesniam ligos plitimui. Taigi, kaip sužinoti, kada jūsų kūnas siunčia įspėjamuosius ženklus?

Krūties vėžio požymiai

Kiekvienos moters krūtys yra skirtingo dydžio, formos ir konsistencijos, taip pat normalu, jog viena krūtis yra didesnė už kitą. Dėl mėnesinių ciklo skirtingais mėnesio laikais kartais krūtyse galima jausti įvairius skirtingus pojūčius. Po menopauzės kai kurių moterų krūtys pasidaryti minkštesnės ir ne tokios tvirtos.

Kuomet reikia patikrinti, ar krūtyse niekas nepasikeitė, ar neatsirado neįprastų darinių, specialistai pataria atsistoti prieš veidrodį. Pirmiausia siūloma ištirti krūtis, ar nėra vizualinių pokyčių, stovint ištiestomis rankomis į šonus. Krūties vėžys gali turėti labai daug simptomų. Rekomenduojama kreiptis į gydytoją, jei pastebite bet kurį iš šių požymių:

 • krūties dydžio, kontūro ar formos pasikeitimas;

   
 • odos išvaizdos ar pojūčio pasikeitimas, pvz., įdubimas, iškilimas;

   
 • susidaręs naujas sustorėjusios ar nelygios srities plotas vienoje krūtyje ar pažastyje, kuris skiriasi nuo tos pačios srities kitoje pusėje;

sveikata.lt informacija

Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras
Kur mes esame

Bažnyčios g. 39 A
LT-71123, Šakiai

Kontaktai
Darbo laikas
 • Pir - Ket

  8 - 17 val.

 • Pen

  8 - 15.45 val.

 • Šeš - Sek

  Nedirbame

Privatumo politika | Asmens duomenų apsauga

© Union Dental. All rights reserved.
Powered by YOOtheme.

© Visos teisės saugomos, Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras

Skip to content