Book Appointment

© Union Dental. All rights reserved. Powered by YOOtheme.

Organizuojate vaikų stovyklą? Štai ką privalote žinote apie vaikų maitinimo organizavimą

Prasidedant vaikų vasaros atostogoms, daugėja ir įvairiausių vaikų poilsio stovyklų pasiūlymų. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT)  inspektoriai tikrina poilsio stovyklas, siekdami užtikrinti, kad maistas būtų gaminamas higieniškai ir tik iš saugių produktų. VMVT primena ką visiems stovyklų organizatoriams reikėtų žinoti prieš organizuojant vaikų poilsio stovyklas.

Leidimas:

Gaminti maistą poilsio stovykloje galima tik tuomet, jei tokiai veiklai išduotas VMVT leidimas.  Leidimus šiai veiklai išduoda VMVT paslaugų skyriai. Jei poilsio stovyklų organizatorius pats neplanuoja gaminti ir tiekti vaikams maisto, tuomet galima sudaryti maitinimo paslaugų sutartis su įmonėmis užsiimančiomis šia veikla.

Mitybos standartai:

Maistas turi būti tiekiamas pagal rekomenduojamas paros energijos ir maistinių medžiagų normas, o maisto ruošimas ir patiekalų įvairovė turi atitikti vaikų fiziologinius ypatumus bei sveikos mitybos principus. Esant poreikiui, turi būti organizuojamas pritaikytas maitinimas.

Maitinimo dažnumas:

Stovyklose vaikai turi būti maitinami ne rečiau kas 3,5–4 valandas. Stovyklos organizatorius privalo sudaryti higieniškas sąlygas vaikams bet kuriuo metu atsigerti geriamojo vandens.

Jei poilsio stovykloje vaikai intensyviai sportuoja, šiems vaikams valgiaraščiai sudaromi atsižvelgiant į padidėjusį energijos poreikį. Žygio metu, vaikai turi būti aprūpinti maistu ir geriamuoju vandeniu. Į žygį draudžiama imti greitai gendančius maisto produktus (pieno produktai, mėsos, konditerijos ir kt.).

Stovyklose taip pat galioja draudžiamų maisto produktų grupės!

VMVT informacija

Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras
Kur mes esame

Bažnyčios g. 39 A
LT-71123, Šakiai

Kontaktai
Darbo laikas
  • Pir - Ket

    8 - 17 val.

  • Pen

    8 - 15.45 val.

  • Šeš - Sek

    Nedirbame

Privatumo politika | Asmens duomenų apsauga

© Union Dental. All rights reserved.
Powered by YOOtheme.

© Visos teisės saugomos, Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras

Skip to content