Book Appointment

© Union Dental. All rights reserved. Powered by YOOtheme.

Ar miegojimas ant šilkinės pagalvės teigiamai veikia veido odą ir plaukus?

„Miegodami ant šilko užvalkalu aptrauktos pagalvės išvengsite veido raukšlių, o plaukai bus glotnūs, nesusivėlę ir nelūžinės“, – šilko užvalkalus pastaruoju metu plačiai reklamuoja įvairūs nuomonės formuotojai. LRT.lt domisi, ar tikrai miegojimas ant šilkinės pagalvės turi tokį poveikį. 

Šilko užvalkalas turi ir teigiamų, ir neigiamų savybių

Santaros klinikų gydytojas dermatovenerologas Tadas Raudonis LRT.lt sako, kad natūralus, aukštos kokybės šilkas turi savybę sugerti mažiau drėgmės, todėl teoriškai miegant ant šilku apvilktos pagalvės mažiau sausėja ir veido oda. Juolab kad toks užvalkalas nelinkęs susiraukšlėti, jis slidus, todėl ir įspaudų ant veido ryte gali nebūti, net jei miegame veidą priglaudę prie pagalvės.

„Tačiau svarbu suprasti, kad pagalvės audinys niekaip nesustabdys mūsų senėjimo ir dėl to atsirandančių raukšlių.

Plaukai ant tokios pagalvės taip pat mažiau sausėja ir elektrinasi, bet jie tikrai netaps stebuklingai gražūs, jeigu jų lūžinėjimą, skilinėjimą ir sausėjimą lemia kitos priežastys. O jų yra labai daug. Ką iš tiesų rekomenduojama naudoti iš šilko, tai gumytes plaukams“, – sako T. Raudonis.

Pašnekovas sako, kad, nepaisant teigiamų šilkinio užvalkalo savybių, yra ir minusų.

„Brangiai už šilkinį užvalkalą sumokėjęs žmogus ne visada pagalvoja apie šios medžiagos priežiūrą. Šilko negalima skalbti aukštoje temperatūroje, kurioje žūva mikrobai ir dulkių erkutės. Nors reklamose sakoma, kad šilkas yra antibakterinė medžiaga, jokių tai įrodančių tyrimų man neteko girdėti.

Sergant akne, turint kitokio pobūdžio bėrimų ant veido, pagalvės užvalkalai turi būti keičiami kas kelias dienas ir skalbiami ne mažesnėje nei 60 laipsnių temperatūroje, o šilko taip skalbti negalima“, – sako gydytojas.

T. Raudonis mano, kad yra praktiškesnių ir pigesnių patalynės medžiagų už brangiai kainuojantį šilką.

„Puiki, praktiška ir maloni kūnui medžiaga yra satinas. Tinka ir kokybiška medvilnė. Svarbiausia, kad patalynė nebūtų pasiūta iš pigaus sintetinio audinio, kuris turi savybę dirginti odą ir yra mažai pralaidus orui.

Jeigu atsibudus nuotaiką sugadina po nakties atsiradusios raukšlės ant veido, visai nebūtina rinktis šilkinio užvalkalo, pakanka įsigyti kokybišką pagalvę ir jos dydį gerai atitinkantį užvalkalą, kuris tampriai aptemps pagalvę ir nesiraukšlės“, – sako T. Raudonis.

Ar miegojimas ant nugaros stabdo raukšlių atsiradimą?

Dermatovenerologas sako, kad efektyvesnis yra plačiai aptarinėjamas būdas miegoti ant nugaros ir taip sumažinti veido odos senėjimą.

„Dauguma žmonių miega ant vieno ar kito šono, todėl kartais galima pastebėti, kad vienas žandas šiek tiek labiau nusmukęs, deformuotas dėl spaudimo miegant, todėl miegoti ant nugaros šiuo atveju yra geriau.

Tačiau kaip žmogus gali miegodamas kontroliuoti savo kūno poziciją ir gulėti tik ant nugaros, aš vargiai įsivaizduoju. Jeigu kažkam tai pavyksta, tada gerai“, – kalba gydytojas.

Nėra pasaulyje tokio kremo, kuris atitolintų veido senėjimą

Paklaustas, ar net ir brangiausias veido kremas negali atitolinti veido senėjimo, T. Raudonis atviras: „Man tokio kremo neteko matyti.“

Pasak gydytojo, kremuose esančios medžiagos dažniausiai negali prasiskverbti giliai į odą ir turėti ilgalaikį poveikį.

Kremų paskirtis yra sudrėkinti odą, pamaitinti, mažinti bėrimus, todėl gydytojas teigia nerekomenduojantis išleisti šimtų eurų veido priežiūros priemonėms ir tikėtis, kad atrodysite kaip modelis kremo reklamoje. Pasak jo, stebuklų joks kremas nedaro ir raukšlių nepanaikina.

Gydytojas pamini pastaruoju metu kremuose dažnai naudojamą medžiagą retinolį. Jis pasižymi odą gerinančiomis savybėmis.

„Veiksmingiausias retinolis yra parduodamas su receptu ir vartoti jį reikia labai atsakingai. Į kremus dažniausiai dedamos mažiau dirginančios, tačiau mažiau ir veiksmingos retinolio formos.

Kartais net rašoma, kad sudėtyje yra retinolio, bet iš tiesų randama tik jo atmainos“, – įdėmiai rinktis kremą pataria medikas.

lrt.lt informacija

Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras
Kur mes esame

Bažnyčios g. 39 A
LT-71123, Šakiai

Kontaktai
Darbo laikas
  • Pir - Ket

    8 - 17 val.

  • Pen

    8 - 15.45 val.

  • Šeš - Sek

    Nedirbame

Privatumo politika | Asmens duomenų apsauga

© Union Dental. All rights reserved.
Powered by YOOtheme.

© Visos teisės saugomos, Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras

Skip to content