Sveikos gyvensenos propagavimas
2017.07.26Obuolių nauda sveikatai ir grožiui

Obuolys labiausiai auginamas ir vartojama vaisius pasaulyje. Obuolių nauda sveikatai didžiulė dėl juose esančių antioksidantų bei skaidulinių medžiagų.
Mitybos specialistai dažnai šį vaisių vadina tikru sveikatos stebuklu arba, kaip dabar madinga, „super“ vaisiu. Dabar, kuomet soduose pradėjo sunokti pirmieji obuoliai, rekomenduojame kasdien suvalgykite bent po vieną šį „super“ vaisių.
Plačiau panagrinėsime kokią naudą mums teikia obuoliai.
Širdies ir kraujagyslių sistema
Kasdienis obuolių kramsnojimas gali apsaugoti nuo apsilankymų pas kardiologą. Tyrimai rodo, kad kasdien valgant obuolius sumažėja blogojo cholesterolio kiekis kraujyje. Už tai galime padėkoti obuoliuose esantiems pektinams.
Obuolys – toks pats veiksmingas, kaip vaistai, rodo tyrimai. Oksfordo universiteto mokslininkai teigia, kad kiekvienas žmogus, sulaukęs 50 metų, privalo suvalyti po vieną obuolį per dieną. Obuolys negali jums pakenkti, bet gali apsaugoti nuo širdies smūgio ir insulto. Mokslininkai paskaičiavo, kad obuoliai padėtų išsaugoti 8,5 tūkst. vyresnio amžiaus pacientų nuo širdies ligų sukeltos mirties.
Kitas tyrimas, kuriame dalyvavo 9,208 respondentai parodė, kad 28-erių metų bėgyje respondentai, kurie suvalgydavo daugiau obuolių, turėjo žymiai mažesnę tikimybę susirgti insultu.
Įtaka neurologinei sistemai

Amerikiečių mokslininkai nustatė, kad šie vaisiai, jei valgomi kasdien, padeda sustabdyti smegenų ląstelių nykimą ir Alzheimerio ligą. Obuoliuose esantys stiprūs antioksidantai neleidžia pažeisti ląstelių.
Tyrimas atliktas su pelėmis, parodė, kad reguliarus obuolių sulčių vartojimas padidina smegenyse neurotansmitoriaus acetilcholino produkciją, kuris turėjo įtakos pelių atminties pagerėjimui, tyrimu buvo teigiama kad obuolių sulčių vartojimas gali sumažinti riziką susirgti Alzhaimerio liga.
Diabetas
Obuolių vartojimas gali apsaugoti nuo diabeto išsivystymo, nes obuoliuose gausu tirpių maistinių skaidulų, kurios sumažina cukraus svyravimus kraujyje. Obuoliuose esantis pektinas sureguliuoja cukrų, leisdamas jam patekti lėtesniu tempu į mūsų kraują. vieno tyrimo rezulatai atskleidė, kad moterys, kurios vartojo nors vieną obuolį per dieną, turėjo 28 proc. mažesnę tikimybę susirgti 2 tipo diabetu.
Vėžys
Sveikatos specialistai teigia, kad obuoliai gali apsaugoti nuo įvairių vėžio formų. Obuolių žievelėje yra pektino. Ši ląstelienos rūšis apsaugo žarnyno gleivinę. Todėl geriau obuolius valgyti su žievele, prieš tai juos labai kruopščiai nuplovus. Buvo įrodyta, kad pektinas vaidina labai svarbų vaidmenį užkertant kelią tam tikrų rūšių vėžiui, pavyzdžiui, storosios žarnos vėžiui.
Amerikos vėžio tyrimų asociacija patvirtino, kad obuolių vartojimas (dėl juose esančio flavonoido) gali sumažinti riziką išsivystyti kasos vėžiui 23 proc.
Įtaka virškinimo sistemai
Daug maisto skaidulų turinti dieta mažina įvairius žarnyno funkcijos sutrikimus. Obuoliai padeda virškinti kitus maisto produktus. Jei turite problemų su viduriais, suvalgykite obuolį, juose esančios skaidulos padeda ir viduriuojant, ir esant vidurių užkietėjimui, taip pat gali apsaugoti ir nuo tulžies akmenų bei dirgliosios žarnos sindromo.
Svorio metimas

Nauda grožiui .Valgant obuolius lygėja oda, gražėja jos spalva, mažiau pastebimos raukšlės, greičiau auga ir labiau žvilga plaukai, nagai.
Oda.
Obuoliai turi potencialą šviesinti, skaistinti ir švelninti odą. Jei ant veido palaikysite kelias obuolio riekelės kol šios išsausės turėsite sudrėkintą ir švaresnę odą. Tarkuotus obuolius taip pat galite naudoti kaip senėjimą lėtinančią kaukę, tereikės palaikyti ją 15-20 min. ir galėsite džiaugtis sudrėkinta ir atjaunėjusia oda. O kas negirdėjo apie obuolio sidro acto privalumus. Šis skystis gali pasitarnauti ne tik kaip namų valiklis ar dezinfektantas tai puikus tonikas veidui - gali padėti subalansuoti pH. Sumaišykite šaukštą kokybiško acto su dviem šaukštais vandens, šiuo mišiniu sudrėkinkite vatos diskelį ir juo sudrėkinkite veidą iškart po valymo valikliu. Dėl antibakterinių savybių, obuolių sidro actas apsaugo nuo uždegimų ir užkrėtimų. Be to, jame esančios obuolių ir pieno rūgštys švelniai pašalina negyvas odos ląsteles, švelnina odą ir padeda atsikratyti po spuogų likusių paraudimų.
Sveikesni plaukai

Plaukai įgaus purumo, apimties ir tiesiog žvilgės, jei baigdami juos plauti, perliesite puodeliu šilto vandens su šaukštu obuolių sidro acto. Papildomai skalauti šios priemonės nebereikia.
Obuolių sidro actas ar net paprastos obuolių sultys gali padėti atsikratyti pleiskanų, nes reguliuoja jūsų galvos odos pH ir padaro jį nepalankų grybeliui, kuris dauginasi maitindamasis odos išskiriamais riebalais, tereikia baigiant galvą išskalauti galvą sulčių ar obuolių sidro acto mišiniu ir kruopščiai jį išplauti.
Trumpas perspėjimas apie obuolius.

Obuolių sulčių koncentratas gali turėti arseno, gyvsidabrio, sieros dioksido kiekių, todėl visada patariama gerti ir naudoti natūraliu būdu išgautas ir tik šviežias sultis.
Parengė visuomenės sveikatos specialistė Indrė Biemolt