Liepos 25 d. 11:00–16:00 val. (pertrauka 13:30–14:00) vyks kraujo donorystės akcija NAUJOJE vietoje – ŠAKIŲ Visuomenės sveikatos biure, Bažnyčios g. 39A.
Svarbu:
Būkite pavalgę.
Atsigerkite daugiau vandens.
Turėkite asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
Kiekvienas kraujo lašas gali išgelbėti gyvybę! Ateikite ir prisidėkite prie kilnios misijos.
Planuojantiems keliones į tolimus ar egzotiškus kraštus Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) primena – kelionės džiaugsmas neturėtų baigtis ligos patale. Lietuvoje kasmet registruojami pavieniai įvežtinių ligų atvejai, tačiau atsakingas pasiruošimas gali padėti jų išvengti. Tarp dažniausiai pasitaikančių ligų – keliautojų viduriavimas, virusinis hepatitas A, maliarija ir Dengės karštligė. Pastarosios ypač dažnos grįžus iš Afrikos, Pietryčių Azijos ir Lotynų Amerikos. 2024 m. Lietuvoje užfiksuota 10 maliarijos atvejų, 11 Dengės karštligės atvejų. 2024 m. iš 18 užregistruotų...
Atostogaujate, o gal dar ruošiatės joms? Nepamirškite, kad dalindamiesi žinia apie artėjančią išvyką bei nuotraukomis iš atostogų socialiniuose tinkluose, galite netyčia pritraukti ir nepageidaujamą ilgapirščių dėmesį.
Viešinant savo įspūdžius apie leidžiamą laiką atostogų metu, pranešate, kad namuose tuo metu nieko nėra ir tuo gali pasinaudoti vagys.
Atminkite: saugumas yra svarbiausia! Savo įspūdžiais galite pasidalinti ir vėliau
Lietuvos policijos informacija
Seimo Priklausomybių prevencijos komisijos pirmininkas Saulius Čaplinskas siūlo nuo lapkričio uždrausti parduoti vienkartines elektronines cigaretes. Siūlymui pritaria vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius. Anot jo, tai būtų nepopuliarus sprendimas, tačiau padėtų veiksmingiau kovoti su narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimu jaunimo gretose.
Liepos pradžioje dėl galimo apsinuodijimo narkotikais mirė paauglys, šalia jo rasta elektroninė cigaretė. Šis įvykis politikus dar kartą paskatino diskutuoti, kaip pažaboti elektroninių cigarečių keliamą žalą. Valdantieji siūlo...
„IŠSITAŠKOM SU VISA ŠEIMA!” tai ne paprastas šeimos renginys, tai aktyvių galimybių ir iššūkių prie vandens projektas, kurio metu siekiame supažindinti šeimas apie vasaros sezono metu prie vandens laukiančias aktyvias pramogas, galimybes mankštintis ir nepamiršti fizinės veiklos vasaros sezonu, bet ir iššūkius su kuriais galime netikėtai susidurti poilsiaudami! Kviečiame šeimas ir vaikus pasinerti į teigiamų emocijų kupinus nuotykius Valiulių tvenkinio pakrantėje, stiprinti bendruomeniškus santykius vienoje didelėje šeimoje, stiprinti savo ir mūsų vaikų fizinę sveikatą ir užkirsti...
Paauglystė – išskirtinai jautrus ir iššūkių kupinas laikotarpis ne tik vaikams, bet ir jų tėvams bei mokytojams. Šiuolaikinius paauglius veikia nuolatinis informacijos srautas, socialinių tinklų įtaka ir išaugęs elektroninių patyčių mastas. Visa tai prisideda prie prastėjančios emocinės sveikatos, didėjančio vienišumo jausmo, nerimo. Atsakymų į klausimą, kaip padėti paaugliams jaustis saugiems ir išgirstiems, ieškota Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos inicijuotoje diskusijoje „Kodėl vaikui svarbu turėti patikimą suaugusįjį?“.
Diskusijoje dalyvaujantys ekspertai...
Nuo 2025 m. rugsėjo 1 d. Europos Sąjungoje įsigalios tiesiogiai taikomas 2025 m. gegužės 12 d. Komisijos reglamentas (ES) 2025/877 , kuriuo iš dalies keičiamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1223/2009. Naujuoju reglamentu į II priedą įtraukiama 21 cheminė medžiaga, kurios naudojimas kosmetikos gaminiuose bus draudžiamas dėl kancerogeninių, mutageninių ar toksiškų reprodukcijai savybių.Didžiausio susirūpinimo tarp ūkio subjektų sulaukė draudimas naudoti cheminę medžiagą difenil (2,4,6-trimetilbenzoil) fosfino oksidą (CAS Nr. 75980-60-8), kurios INCI pavadinimas...
Kaip dažnai keičiate indams plauti ar stalviršiams valyti skirtas kempinėles? Ar galite įsivaizduoti, kad kempinėlėse aptinkama per 360 rūšių mikroorganizmų, o vos viename porėtame kubiniame centimetre gyvena net 6,5 karto daugiau bakterijų nei yra gyventojų žemėje? „Tai – tikras mikrobiologinis rojaus kampelis,“ – sako gydytoja Agnė Šimonienė. Plačiau apie kempinėlėse slypintį pavojų sveikatai rašoma „Hila“ šeimos medicinos centro pranešime žiniasklaidai.
Gali sukelti apsinuodijimą maistu
Pasak šeimos gydytojos, virtuvės kempinėlėse galima aptikti tokių patogeninių mikroorganizmų...
Paauglys, kuris buvo gydomas Kauno klinikose nuo praėjusios savaitės pradžios, mirė dėl apsinuodijimo psichotropinėmis medžiagomis. Kauno klinikų vadovas sako, kad praktiškai kas antras paauglys yra bandęs elektronines cigaretes ir nereikėtų tikėtis, jog šios tendencijos keisis į gerąją pusę.
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento prevencijos koordinavimo skyriaus vedėja Aušra Želvienė sutinka, jog tokius apsinuodijimus daugiausia sukelia elektroninių cigarečių rūkymas. Pasak jos, iš dalies problemą paaštrina ir tai, kad rūkalai nepilnamečiams prieinami nelegaliose rinkose.
„Perkama...