• 8 345 52 345
  • info@sakiaivsb.lt

Renginiai

2019.04.19
Autizmo supratimo mėnuo (lietaus vaikai)

Nuo 2007 m. Jungtinių Tautų Organizacija paskelbė balandžio 2 d. Tarptautine Autizmo supratimo diena. 

Diskusija „KITOKS ŽMOGUS SUPRATIMAS IR BENDRAVIMAS"  vyko Griškabūdžio gimnazijos pradinėse klasėse, skirtas autizmo supratimo mėnesio įvardinti. Tą dieną kas galėjo apsirengė mėlynai (kaip tik tą dieną vyko ir abėcėlės šventė, tai persipynė su žalia spalva). Mokiniai išklausė autizmą turinčio berniuko mintis ir diskutavo, kaip suprasti tokį draugą, kaip bendrauti, kad tai žmogus toks pats kaip ir mes, bet kitoks, kaip ir mes visi kitokie. Bandėme suprasti, kad dviejų tokių pačių pasaulyje žmonių nėra ir mes priimame žmogų tokį, koks jis yra.

Minėdami šią dieną Plokščių mokyklos daugiafunkcio centro mokiniai ir mokytojai susirinko mokyklos fojė, kur visuomenės sveikatos specialistė ir mokytoja Rasita Gokdere susirinkusiems papasakojo apie autizmo sutrikimą turinčius vaikus. Buvo pabrėžiama, kad autizmas nėra liga, tai – sutrikimas, kuris pasireiškia, kai vaikai turi problemų reikšdami savo bei suprasdami kitų asmenų mintis ir jausmus. Vėliau mokyklos kieme mokiniai pasodino ąžuoliuką – Supratimo medį.

Lukšių V. Grybo gimnazijos bendruomenė prisidėjo prie iniciatyvos geriau suprasti ir palaikyti autistą vaiką ir jo šeimą. Visuomenės sveikatos specialistė Vida Martišienė išleido stendą ,,Įdomūs faktai apie autizmą”, o elektroniniame dienyne išsiuntė laišką – kreipimąsi į gimnazijos mokinių tėvus ir mokytojus apie autizmą. Kartu su psichologe ir sveikatos specialiste  2ag ir 2bg klasių mokiniai žiūrėjo filmą  ,,Gimtadienio šventė“ , po jo diskutavo apie vaikus, turinčius autizmo sindromą. Psichologė  Gintarė Janarauskaitė skaitė paskaitas ,,Autizmo spektro sutrikimas“. O pradinių klasių mokiniai  darė dirbtines mėlynas gėlytes  taip išreikšdami autizmo  supratimą ir palaikymą.

Šakių „Žiburio“ gimnazistai, Kidulių mokyklos moksleiviai  dalyvavo akcijoje, ruošė stendus. Mokyklų sveikatos specialistė  mokyklos bendruomenėms išsiuntė informacinius pranešimus.

Balandžio 11 d. Sintautų pagrindinėje mokykloje, vyko renginys skirtas autizmo supratimo dienai paminėti. Jo metu pasakojome apie Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ vykdomą akciją, kvietėme prie jos prisijungti. Mokyklos psichologė trumpai papasakojo apie ši autizmo spektro sutrikimą, po to susirinkusiems parodėme merginos, turinčios autizmo spektro sutrikimą, tema „Kaip autizmas mane išlaisvino būti savimi“. Taip pat, šią dieną, mokykla „nusidažė“ mėlyna spalva, buvo prašoma visų mokinių, mokytojų apsirenti mėlynai ar turėti bent mėlyną akcentą –  taip išreikšdami palaikymą ir supratimą šiems žmonėms ir jų šeimoms.

Balandžio 18d. Sintautų pagrindinės mokyklos ikimokykliniame skyriuje „Vyturėlis“, taip pat paminėjome autizmo supratimo mėnesį. Mėlynos spalvos lapuose vaikai braižė savo rankytes, jose piešė tai – ką norėtų perduoti šį sutrikimą turintiems vaikams. Vėliau jas iškirpome ir ant didelio plakato sulipinome, pasikabinome ant sienos, kad visada jis mums primintų, kad jei esi kitoks – nereiškia, kad blogesnis už kitus.

Balandžio 12 dieną Lekėčių mokyklos- daugiafunkcio centro ugdytiniai, pedagogai ir kiti darbuotojai bendru susitarimu  rengėsi mėlynos spalvos rūbais ar dėvėjo mėlynos spalvos aksesuarus. Tiems, kurie pamiršo pasirūpinti akcentais - buvo išdalintos mėlynos juostelės.  Mėlyna- autizmo spektro spalva, kuri gilina mūsų supratimą. Tai kvietimas atjausti ir suprasti.

Mokiniai klausėsi informacinių paskaitų ir pabandė atsakyti į klausimus: ką reikia žinoti apie autizmą norint jį suprasti? Kokie sunkumai galimi esant šiam sutrikimui?

Ikimokyklinės grupės, pirmos ir trečios klasių mokiniai pagamino popierinius darbelius, kuriuose dominuoja mėlyna spalva. Pirmokai pasigamino mėlynas gėlės formos sages, o keramikos dirbiniai- melsvos molinės gėlės papuošė mokyklos fojė stendą.

Autizmo  spektro sutrikimas įtakoja tai, kad žmogus kitaip bendrauja, jaučia bei suvokia pasaulį.

Šakių lopšelio – darželio „Klevelis“ priešmokyklinių grupių ugdytiniai su auklėtojomis prisidėjo prie supratimo medžio Šakių miesto ežero pakrantėje sodinimo. Taip pat šio darželio  kolektyvas mėlynais akcentais pasipuošė  ir savo darželio kiemelio medelį.

Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijoje autizmo dienai paminėti buvo organizuotas piešinių konkursas ,,Mėlynas mano pasaulis“ šeštose klasėse. Piešiniai Marijampolėje eksponuojami iki gegužės 31d.

   

     

   

    


Atgal

Mūsų draugai