• 8 345 52 345
  • info@sakiaivsb.lt

Renginiai

2021.04.21
Traumatizmo prevencijos akcijos Šakių rajono savivaldybėje

Visiems eismo dalyviams primenama, kad ilgėjant dienos ilgumui, net ir  šviesiu paros metu, privaloma laikytis saugaus eismo taisyklių.

Vaikų, dalyvaujančių eisme, saugumas daugiausia priklauso nuo suaugusiųjų atsakingo požiūrio į eismo kultūrą ir vaikų saugumo priemonių užtikrinimą. Tėvai, seneliai, kiti artimieji turėtų ne tik įsitikinti, kad vaikai saugiai elgiasi kelyje, bet ir patys laikytis saugaus eismo taisyklių.

Marijampolės apskrities VPK Šakių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Aušra Mockevičiūtė ir Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė Indrė Biemolt vykdė saugaus eismo akcijas. Balandžio 16 d. prie Šakių “Varpo“ mokyklos perėjos (ties biblioteka)  bei balandžio 21 d. prie Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos bei kitose miesto perėjose. Akcijos metu perėją kirtę asmenys, buvo drausminami jei perėją kirto netaisyklingai - nesustojo, neapsidairė, kiti buvo giriami, kad laikėsi saugaus eismo taisyklių. Taip pat buvo atkreipiamas dėmesys  į mokyklą vykstančius dviratininkus, ne visų asmenų dviračiai turėjo įjungtus žibintus, arba jie neveikė, nedėvėjo šviesą atspindinčių liemenių bei nei vienas jų neturėjo dviratininko šalmo (vaikams iki 18 metų dviratininko šalmas privalomas!!!). Miestų gatvėmis važinėjantys dviratininkai buvo drausminami, nes važinėjo be įjungtų dviračio žibintų ar nedėvėjo šviesą atspindinčių liemenių. Taip pat buvo perspėti pėstieji, einantys ne teisinga važiuojama kelio dalimi.

Akcijos metu buvo išdalinta virš 100 šviesą atspindinčių atšvaitų, visiems pakartotos saugaus eismo taisyklės bei atšvaitų svarba.

Akcija bus tęsiama toliau, tik nesakome, kurioje seniūnijoje pasirodysime, todėl eismo dalyvius raginame būti atidiems, siekiant apsaugoti save ir jaunuosius eismo dalyvius nuo nelaimių. Kviečiama rodyti tik gerą pavyzdį (ėjimas per važiuojamąją kelio dalį pėsčiųjų perėja, stebėti eismo aplinką ir klausytis; einant neužsiimti pašaline veikla, pavyzdžiui, kalbėti mobiliuoju telefonu ar net rašyti žinutes), skatinti nepilnamečius elgtis apgalvotai ir atsakingai.

Parengė visuomenės sveikatos specialistė Indrė Biemolt


Atgal

Mūsų draugai