• 8 345 52 345
  • info@sakiaivsb.lt

Sveikos gyvensenos propagavimas

2017.09.27
Artėja naujas gripo sezonas. Kaip jam pasiruošti?

0_642.jpgNacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamentas (Panevėžio departamentas) informuoja, kad kiekvienas metais nuo 40-osios kalendorinės metų savaitės prasideda naujas gripo sezonas, kuris tęsiasi iki kitų metų 20-osios metų savaitės.

Susirgimų ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijos (ŪVKTI) vis daugėja

Panevėžio departamento duomenimis, 38-ąją 2017 metų savaitę (rugsėjo 18–24 d.) sergamumas gripu ir ŪVKTI Panevėžio regione dar padidėjo ir siekė 69,31 atv./10 tūkst. gyv., kai 37-ąją š. m. savaitę šis rodiklis buvo mažesnis – 67,43 atv./10 tūkst. gyv. Registruojoami pavieniai gripo atvejai.

Mažiausias sergamumas gripu ir ŪVKTI praėjusią savaitę registruotas Pasvalio rajone (3,17 atv./10 tūkst. gyv.), didžiausias – Panevėžio mieste (112,50 atv./10 tūkst. gyv.).

Kodėl kasmet svarbu skiepytis nuo sezoninio gripo?

Pasiskiepyti nuo gripo rekomenduojama kasmet, kadangi gripo virusai mutuoja ir kuriama nauja vakcina nuo gripo. Skiepijant, ypatingai rizikos grupėms priklausančius asmenis, siekiama žmones apsaugoti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų: bronchito, plaučių uždegimo, sinusito, ausų uždegimo, lėtinių ligų paūmėjimo ir kt.

Vakcina nuo sezoninio gripo – jau asmens sveikatos priežiūros įstaigose (ASPĮ). Sezoninė gripo vakcina jau pasiekė ASPĮ, tad gyventojai, priklausantys rizikos grupėms ir norintys pasiskiepyti, gali kreiptis į savo šeimos gydytoją. Panevėžio regione 2017–2018 m. gripo sezono metu planuojama paskiepyti 9697 asmenis, priklausančius rizikos grupėms, kurios, kaip ir ankstesnįjį gripo sezoną, išliko tos tačios:
  • 65 m. ir vyresni asmenys;
  • nėščiosios;
  • asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose;
  • asmenys, sergantys lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais;
  • sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.
Panevėžio regione 2016–2017 m. gripo sezono metu rizikos grupių asmenų skiepijimui buvo sunaudota 100 proc. sezoninio gripo vakcinos dozių (8868).

Be skiepų svarbios ir kitos profilaktikos priemonės

Žmonės, norintys apsisaugoti nuo ligos, turėtų nuolat plauti rankas, laikytis čiaudėjimo bei kosėjimo higienos, grūdintis, gerti daug skysčių, valgyti daugiau vaisių ir daržovių. Taip pat svarbu sergant neiti į darbą, o vaikų neleisti į ugdymo įstaigas.

Nacionalinio visuomenės sveikatos cento prie SAM
Panevėžio departamento informacija


Atgal

Mūsų draugai