Book Appointment

© Union Dental. All rights reserved. Powered by YOOtheme.

Klausiate – atsakome: maisto produkto galiojimas nurodytas iki mėnesio 17 dienos. Ar jis vis dar tinkamas vartoti 17 dieną?

Produktų galiojimo datos žymėjimas ant maisto pakuočių nurodo, kaip ilgai galima išlaikyti maistą saugų ir kokybišką. Už šios datos nustatymą yra atsakingas gamintojas. Maisto produktų tinkamumo vartoti termino nurodymui naudojami šie teiginiai: „Tinka vartoti iki“ arba „Geriausias iki …“.

Terminu „Tinka vartoti iki“ yra ženklinami maisto produktai, kurie mikrobiologiniu požiūriu greitai gendantys, jiems nustatytos specialios temperatūrinio laikymo sąlygos. Nurodoma data turi būti rašoma taip: diena, mėnuo ir metai. Nurodyta diena yra priskiriama galiojimo terminui imtinai. Tai reiškia, jei produkto tinkamumo vartoti terminas nurodytas pvz.: 17 02 2023, 17 dieną produktas vis dar tinkamas vartoti.

Terminas „Geriausias iki“ yra siejamas su maisto kokybe – maistas išliks saugus valgyti ir po nurodytos datos, tačiau gali būti nebe toks kokybiškas. Pavyzdžiui, jo skonis, kvapas ar tekstūra gali būti nebe tokie geri. Taip ženklinami negreitai gendantys produktai tokie kaip arbata, sausainiai, kruopos ir pan.

VMVT informacija

Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras
Kur mes esame

Bažnyčios g. 39 A
LT-71123, Šakiai

Kontaktai
Darbo laikas
  • Pir - Pen

    8 - 17 val.

  • Šeš - Sek

    Nedirbame

Privatumo politika | Asmens duomenų apsauga

© Union Dental. All rights reserved.
Powered by YOOtheme.

© Visos teisės saugomos, Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras

Skip to content