Book Appointment

© Union Dental. All rights reserved. Powered by YOOtheme.

Pasiruošimas artėjantiems mokslo metams bus aptariamas su visuomenės sveikatos biurų specialistais, koordinuojančiais visuomenės sveikatos priežiūrą mokyklose

Baigiantis moksleivių vasaros atostogoms, ne tik švietimo, bet ir sveikatos sričių specialistai rengiasi naujiems mokslo metams. Vaikų lopšeliuose-darželiuose ir bendrojo ugdymo programas vykdančiose mokyklose sveikatos sektoriui atstovauja didelis būrys  visuomenės sveikatos specialistų – net 843. Pagrindinis jų veiklos tikslas – saugoti ir stiprinti mokinių sveikatą, aktyviai bendradarbiaujant su mokinių tėvais (globėjais, rūpintojais), mokytojais, pagalbos mokiniui specialistais, mokyklos vaiko gerovės komisija. Visuomenės sveikatos specialistai vykdo mokinių sveikatos stebėseną, sveikatos rizikos veiksnių stebėseną ir prevenciją, ugdo mokinių sveikos gyvensenos įgūdžius, organizuoja mokiniams, sergantiems lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis, mokinio savirūpai reikalingą pagalbą ugdymo įstaigoje.

Visuomenės sveikatos priežiūros mokykloje paslaugas teikia savivaldybių visuomenės sveikatos biurai, kurių Lietuvoje yra 49.

Rugpjūčio 28 dieną Kaišiadoryse (Kaišiadorių jaunimo centre Mazgas, Gedimino g. 55) Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centras kartu su Sveikatos apsaugos ministerija tradiciškai prieš rugsėjį organizuoja susitikimą-diskusiją „Visuomenės sveikatos priežiūros aktualijos 2023–2024 mokslo metais“. Renginio metu bus apžvelgiamos visuomenės sveikatos priežiūros mokykloje aktualijos ir iššūkiai 2023–2024 mokslo metais, su specialistais dalijamasi gerąja patirtimi.

Kartu norime pakviesti mokinių tėvus bendradarbiauti su visuomenės sveikatos specialistais mokykloje, kreiptis į juos visais rūpimais su vaikų sveikatos išsaugojimu ir stiprinimu susijusiais klausimais – pradedant mokyklinės higienos klausimais, baigiant šeimos gydytojo rekomendacijų vykdymo užtikrinimu. Skatiname drąsiai kreiptis dėl mokinio savirūpai reikalingos pagalbos, sergant lėtine neinfekcine liga, organizavimo. Savirūpa – tai mokinio, sergančio lėtine liga, ugdomas(is) gebėjimas saugoti sveikatą, prisitaikyti prie aplinkos sąlygų, apsisaugoti nuo ligos komplikacijų, sveikatos būklės pablogėjimo atpažinimas ir gebėjimas pačiam vykdyti gydytojo paskirtą gydymą savarankiškai, su šeimos ar specialistų pagalba.

Daugiau informacijos suteiks Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centro Visuomenės sveikatos stiprinimo skyriaus informacija

Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras
Kur mes esame

Bažnyčios g. 39 A
LT-71123, Šakiai

Kontaktai
Darbo laikas
  • Pir - Ket

    8 - 17 val.

  • Pen

    8 - 15.45 val.

  • Šeš - Sek

    Nedirbame

Privatumo politika | Asmens duomenų apsauga

© Union Dental. All rights reserved.
Powered by YOOtheme.

© Visos teisės saugomos, Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras

Skip to content