Book Appointment

© Union Dental. All rights reserved. Powered by YOOtheme.

Pilvo raumenys, kaladėles, presas

Faktai apie pilvo raumenis:

1. „Kaladėlės” dažniausiai matomi kaip 6 kubeliai pilvo sienoje, ištikrųjų galimi 8, tačiau du retai yra matomi dėl jų vietos ties pagrindine pilvo riebaline raukšle.

2. „Kaladėlės” yra tik vienas raumuo, tiesusis pilvo raumuo, kuris suskaidytas sausgyslėmis. Gero tonuso raumens pilveliai gali šiek tiek iškilti aukščiau nei sausgyslių lygis. Nėščių moterų dėl didelio pilvo šis raumuo per sausgysles gali išsiskirti.

3. Pilvo „preso” raumenų pratimai yra vieni iš neefektyviausių norint sumažinti svorį ar pilvo riebalus.

4. Visi pilvo ir nugaros mažieji, stabilizuojantys raumenys yra vieni pirmųjų pradedančių „senti” ir prarasti savo pajėgumą. Daugmaž nuo 30ies metų šių raumenų jėga didžiausiu procentu praranda savo jėgą lyginant su kitomis raumenų grupėmis. Ypač šiais laikais tai gali būti dar intensyviau dėl pasyvesnio gyvenimo būdo ir sėdėjimo.

5. Pilvo raumenys nėra išraiškingi ir dideli, tad kad jie matytusi 90% priklauso nuo to kas yra virš jų, ypač riebalinio sluoksnio kuris priklauso tik nuo bendro fizinio jūsų aktyvumo ir svarbiausia mitybos. 10% priklauso nuo pilvo raumenų tonuso, sausgyslių išraiškingumo.

6. Pilvo raumenų pagrindinė ir svarbiausia savybė yra ištvermė. Jiems nereikia sunkiai kelti, dažnai ir greitai susitraukinėti. Jiems visada reikia būti tonuse ir išlaikyti didesnę/mažesnę įtampą taip visuomet kontroliuojant stuburo veiksmus, saugant vidaus organus. Tad treniruojant juos, akcentuokite ištvermės ugdymą daugiau nei jėgą ar kitas savybes.

7. Pilvo raumenys dažnai yra nesąmoningai valdomi taip atlikdami apsaugines funkcijas. Jie įsitempia kai jūs išsigąstate, jie įsitempia kai stipriai užsimerkiate ar nusičiaudite, net staigiai ir stipriai suspausdami kumščius jūs įtempsite ir pilvą.

8. Diafragma yra antagonistas pilvo raumenims, tad per daug aktyvūs pilvo raumenys slopina diafragmos pajėgumą.

Kineziterapija 24/7 informacija

Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras
Kur mes esame

Bažnyčios g. 39 A
LT-71123, Šakiai

Kontaktai
Darbo laikas
  • Pir - Ket

    8 - 17 val.

  • Pen

    8 - 15.45 val.

  • Šeš - Sek

    Nedirbame

Privatumo politika | Asmens duomenų apsauga

© Union Dental. All rights reserved.
Powered by YOOtheme.

© Visos teisės saugomos, Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras

Skip to content