Book Appointment

© Union Dental. All rights reserved. Powered by YOOtheme.

Pokyčiai e. sveikatoje: žadama, kad pacientų duomenys taps saugesni

Nuo vasario 1 d. e. sveikatos sistemoje atsisakoma senesnių duomenų šifravimo protokolų TLS 1.0 ir TLS 1.1 ir pereinama prie pažangesnių – TLS 1.2 ir TLS 1.3. Dėl to pacientų duomenys turėtų tapti saugesni, rašoma Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pranešime žiniasklaidai. 

Kaip informavo SAM, pokyčiai palies visas e. sveikatos sistema besinaudojančias gydymo įstaigas ir vaistines, kurios jau anksčiau turėjo pasirūpinti ir pritaikyti savo įstaigose naudojamas informacines sistemas būsimiems atnaujinimams,

To nepadarius iki vasario 1-osios, įstaigos negalės atlikti duomenų mainų su e. sveikatos ir Išankstinės pacientų registracijos (IPR) informacinėmis sistemomis, rašoma SAM pranešime.

Apie laukiančius pokyčius gydymo įstaigos ir vaistinės buvo ne kartą informuotos, tad dauguma tam ruošėsi ir vasario 1-ąją galės sklandžiai dirbti.

SAM primena, kad e. sveikatos sistema yra didžiausia savo apimtimi sistema visoje šalyje, integracijomis sujungta ne tik su šalyje veikiančiomis gydymo įstaigomis ir vaistinėmis, bet ir su kitomis nacionalinėje sveikatos apsaugos sistemoje dalyvaujančiomis institucijomis bei įstaigomis, pavyzdžiui, sanatorijomis.

Šiuo metu e. sveikatos sistema aptarnauja per 4 tūkst. unikalių techninių integracijų, per valandą yra gaunama užklausų iš daugiau kaip 2 tūkst. unikalių IP adresų.

Per mėnesį e. sveikatoje yra sugeneruojama daugiau kaip 10 mln. dokumentų. E. sveikatos duomenų bazės dydis siekia beveik 200 terabaitų.

www.lrt.lt informacija

Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras
Kur mes esame

Bažnyčios g. 39 A
LT-71123, Šakiai

Kontaktai
Darbo laikas
  • Pir - Pen

    8 - 17 val.

  • Šeš - Sek

    Nedirbame

Privatumo politika | Asmens duomenų apsauga

© Union Dental. All rights reserved.
Powered by YOOtheme.

© Visos teisės saugomos, Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras

Skip to content