• 8 345 52 345
  • info@sakiaivsb.lt

Naujienos

2022.01.20
Atnaujinti izoliacijos algoritmai ugdymo įstaigoms: ką reikia žinoti darbuotojams ir vaikams?

Lietuvoje įsibėgėjus koronaviruso atmainos omikron plitimui, vis daugiau užsikrėtimų fiksuojama mokyklose. Sveikatos apsaugos ministerija atnaujino izoliacijos algoritmus ugdymo įstaigoms.

Trečiadienį paskelbta, kad per praėjusią nustatyti 6234 nauji COVID-19 atvejai. Duomenų analitikas Vaidotas Zemlys Balevičius teigia, kad iš šių daugiau nei 6 tūkst. naujų atvejų 2 tūkstančiai buvo vaikų grupėje.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras antradienį skelbė, kad, kaip rodo praėjusios savaitės pabaigos duomenys, situacija ugdymo įstaigose, vertinant COVID-19 protrūkius, vaikams po atostogų sugrįžus į mokyklas išliko stabili. Antrąją metų savaitę ugdymo įstaigose fiksuota 110 aktyvių, t. y. besitęsiančių, COVID-19 ligos protrūkių.

Protrūkių struktūroje apie 60 proc. sudarė protrūkiai pradinio, pagrindinio ir vidurinio, profesinio ugdymo įstaigose. Ikimokyklinio ugdymo įstaigose registruotų protrūkių dalis siekė 40 proc.

Vertinant aktyvių protrūkių skaitlingumą, tendencijos nesikeičia – apie 98 proc. protrūkių nėra skaitlingi, juose registruota mažiau nei dešimt susijusių pirminių atvejų. Gausių protrūkių, kuriuose pirminių susijusių atvejų skaičius viršytų 20, šiuo metu neregistruota. Didžiausias protrūkyje fiksuotas atvejų skaičius – 13. Tokių protrūkių šiuo metu registruoti du: Alytaus ir Šiaulių apskrityse veikiančiose mokyklose.

Vertinant protrūkių ugdymo įstaigose pasiskirstymą regionuose, daugiausia jų registruota Kauno, Vilniaus ir Klaipėdos apskrityse.

"Omikron dominuoja tik Vilniaus, Klaipėdos ir Kauno regionuose, apskrityse, kitur ne. Vadinasi, galime tikėtis ir dar didesnių atvejų skaičių“ – trečiadienį žurnalistams sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Sveikatos apsaugos ministerija atnaujino ir paskelbė izoliacijos algoritmus ugdymo įstaigoms. 

Sąlytis su COVID-19 sergančiuoju asmeniu ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio ir pirminio profesinio ugdymo įstaigose – DARBUOTOJAMS

Kokia izoliacijos tvarka galioja, kai klasės mokiniai tiriasi profilaktiškai kaupinių metodu?

Kokia izoliacijos tvarka galioja, kai klasės mokiniai tiriasi profilaktiškai savikontrolės greituoju antigeno testu?

Kaip elgtis, jei sąlytį su COVID-19 sergančiuoju ugdymo įstaigoje turėjo vaikas, besimokantis pagal ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo programą?

Kokia izoliacijos tvarka galioja, kai klasės mokiniai nesitiria profilaktiškai?

Sąlytis su COVID-19 sergančiuoju asmeniu tęstinio profesinio mokymo, suaugusiųjų neformalaus švietimo ir aukštojo mokslo studijose – DARBUOTOJAMS ir UGDYTINIAMS

 

SAM informacija

 


Atgal

Mūsų draugai