• 8 345 52 345
  • info@sakiaivsb.lt

Naujienos

2022.06.07
IŠTIESK PAGALBOS RANKĄ VI

Birželio 2d. Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro iniciatyva buvo organizuojamos jau šeštosios „Ištiesk pagalbos ranką ” varžybos. Jadagonyse , Pagonijos pramogų parke, sveikatos ir saugos tema vykusiose varžybose šiais metais dalyvavo keturiolika komandų. Visos komandos buvo surinktos iš Šakių rajono mokyklų. Šių metų renginio dalyvius atvyko pasveikinti ir varžybas stebėjo Šakių rajono savivaldybės vicemeras Darius Jakavičius, Šakių rajono savivaldybės švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas bei vyriausioji specialistė Ingrida Kasparavičienė. Po sveikinimų žodžių visiems varžybų dalyviams buvo išdalinti žemėlapiai, kuriuose sužymėtos „stotelės“ kurias jiem reikėjo susirasti ir atbėgti laiku.
8-9 kl. moksleiviai tarpusavyje išbandė ne tik savo ištvermę, bet ir žinias sveikatos ir saugos klausimais. Varžybų dalyviai miške, žemėlapio pagalba turėjo aplankyti 9 punktus, kuriuose atliko įvairias užduotis. Pirmajame punkte, kuris buvo pavadintas „Visuomenės sveikata“ komandos demonstravo gaivinimą ir vertino maisto produktų sudėtį.
Punkte „kariuomenė“ komanda bendromis jėgomis turėjo išsikasti apkasus į kuriuos tilptų bent vienas komandos narys. „Sporto“ punkte komandos gavo estafečių rungtį. Punkte „Komanda“ komandos nariai gavo užduotį kurioje turėjo sugalvoti, kaip perkelti visus komandos narius per virvės tarpą, kad jų neliestų ir visi dalyviai atsidurtų kitapus virvių . „Pasienio“ punkte trys dalyviai buvo aprengti liemene, su kuria turėjo nubėgti pažymėtą atstumą,o kiti trys komandos nariai turėjo pataikyti pasieniečių duotą prietaisą į paženklintus apskritimus. Miške varžybų dalyviai ieškojo ir „Policijos” punkto, kuriame jiems teko ieškoti nusikaltėlio. Dalyviams buvo duotas batų antspaudas, kuriam jie turėjo surasti atitinkamą lape pavaizduotą antspauda bei padėti policijai surasti nusikaltėlį. Greitosios medicinos stotyje dalyviai imobilizavo sužeistuosius. Punkte „Dviratis“, sporto ir laisvalaikio klubas „Vėjas“ komanda dalyviams davė užduotį paruošti dviračius ir jų vairuotojus važiavimui tamsiuoju paros metu. Punkte „Alpinizmas“ komandos rungtyniavo, kas greičiau persikels per pelkę.
Kol buvo skaičiuojami rezultatai ir aiškinamasi, kas nugalėjo, dalyviai ir svečiai vaišinosi pietumis. Pasistiprinę ir atgavę jėgas, dalyviai galėjo stebėti Pagėgių pasienio rinktinės Kudirkos Naumiesčio užkardos kinologo pasirodymu su šunimi bei apžiūrėti visus pasieniečių naudojamus ginklus ir imuniciją.
Garbingą III – ąją vietą užėmė Griškabūdžio gimnazija.
II – oji vieta atiteko Lekėčių mokyklos-daugiafunkcio centro komandai.
I– ąją vietą iškovojo Šakių „Žiburio“ gimnazija .
Visoms dalyvavusioms komandoms Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorius Viktoras Lebežinskas įteikė diplomus. Taip pat buvo apdovanoti pirmąsias tris vietas užėmę dalyviai. Jiems buvo įteiktos statulėlės bei įvairus organizatorių prizai.
Visuomenės sveikatos biuras dar kartą dėkoja visiems prisidėjusiems prie renginio organizavimo ir vykdymo: Jaunimo kūrybos ir sporto centro direktorei Romai Paškevičiūtei bei estafečių organizatorei Neringai Žebrauskienei, Sporto ir laisvalaikio klubui „Vėjas“, Pagėgių pasienio rinktinės Kudirkos Naumiesčio užkardos atstovam, policijos atstovėm Aušrai Mockevičiūtei bei Odetai Rekešienei, greitosios medicinos stočiai, Pagonijos pramogų parkui, Skirmantui Paukščiui, kavinei „Kiba“ ir žinoma varžybose sudalyvavusioms mokyklų komandoms.
 
 
Parengė visuomenės sveikatos specialistas Lukas Damušis


Atgal

Mūsų draugai