• 8 345 52 345
  • info@sakiaivsb.lt

Neinfekcinės ligos ir traumos

2010.05.04
Šiaurietiškasis ėjimas jau turi instruktorius

Šiaurietiškasis ėjimas - sparčiai populiarėjantis laisvalaikio užsiėmimas pasaulyje. Suomijoje šią sporto šaką kultivuoja kas dešimtas gyventojas, Vokietijoje šiaurietiškuoju ėjimu užsiima 5 procentai gyventojų, Estijoje jau yra 30 tūkst. tokių entuziastų. Kiek jų yra Lietuvoje? "Dar sunku pasakyti - gal apie tūkstantį", - spėja "Leki" atstovas Lietuvoje Arūnas Milkus, pasak kurio, šiaurietiškojo ėjimo entuziastai suskaičiuojami pagal tiek, kiek yra parduodama lazdų antgalių.

Tačiau šiaurietiškasis ėjimas sparčiai populiarėja ir Lietuvoje. Todėl ir susirūpinta šios sporto šakos instruktorių rengimu. Balandžio 24-26 dienomis Kaune buvo surengtas pirmasis "Leki" akademijos" seminaras šiaurietiškojo ėjimo instruktoriams, kurį vedė patyrusi specialistė, turinti daugiau kaip 10 metų patirtį, asociacijos "Nordic Walking International" atstovė iš Vokietijos Katrin Wurster.

Seminare dalyvavo 7 šiaurietiškojo ėjimo entuziastai. Penki iš jų įgijo mokymo instruktoriaus, arba pačio pirminio lygmens, instruktoriaus kvalifikaciją, o dar du instruktoriai įgijo aukštesnę kvalifikaciją. "Mokymo instruktoriai - tai yra pats pirminis lygis, jie gali mokyti šiaurietiškojo ėjimo pagrindų pradedančiuosius. Kiti du instruktoriai jau gali vesti seminarus, jie yra tarsi mokymo instruktorių vadovai", - pasakojo A.Milkus.

Pasak jo, pirmame seminare dalyvavo žmonės, kurie aktyviausiai tuo domėjosi ir patys ieškojo galimybių įgyti instruktorių kvalifikaciją. 6-7 žmonių grupė - optimalus variantas: "Negalima vesti seminaro 100 instruktorių, nes tada nukentės kokybė. Per tas tris dienas, kai vyko seminaras, būsimiems instruktoriams buvo surengti ir teoriniai, ir praktiniai užsiėmimai. Po teorinės dalies seminaro dalyviai su vadove ėjo į Ąžuolyną, praktiškai taikė žinias, filmavo, grįžę analizavo filmuotą medžiagą".

Pirmajame seminare dalyvavo instruktoriai iš Vilniaus ir Kauno, ateityje, pasak A.Milkaus, į seminarus norima įtraukti ir regionų atstovus: "Šiaurietiškasis ėjimas - masinis sportas, anksčiau ar vėliau jis įgis populiarumą. Dabar šiaurietiškasis ėjimas populiariausias Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje - miestuose galbūt greičiau plinta informacija. Tačiau žinau, kad šiuo užsiėmimu jau domimasi ir regionuose.

A.Milkus sakė, jog tokius seminarus instruktoriams ketinama rengti kas porą mėnesių. "Seminaras buvo įdomus ir naudingas, bet tikrai nepaskutinis", - užtikrino A.Milkus.

www.sportasinfo.lt  informacijaAtgal

Mūsų draugai