• 8 345 52 345
  • info@sakiaivsb.lt

Neinfekcinės ligos ir traumos

2011.10.10
Pasaulinė psichikos sveikatos diena

WMHD_Pic.JPGPasaulinė psichikos sveikatos diena - tai galimybė mums visiems įsigilinti į psichikos sveikatos problemas ir atsigręžti į tuos, kuriems labiausiai reikia mūsų pagalbos. Šią dieną minėti 1992 m. pasiūlė Pasaulinė psichinės sveikatos federacija. 2001 m. šventę patvirtino Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja. Šią dieną organizuojamuose renginiuose skatinama dalyvauti ne tik pacientus ir gydytojus, bet ir visą plačiąją visuomenę.

Pasaulio psichikos sveikatos federacija (PPSF) kasmet pateikia šiai dienai skirtą šūkį. Šiais metais pabrėžiama: „Visuotinis raginimas: investuokime į psichikos sveikatą“. Nors psichikos sveikata pripažinta esmine ir neatskiriama bendros sveikatos dalimi, daugelyje šalių psichikos sveikatos priežiūrai tenka mažiau nei 1 proc. bendro sveikatos apsaugos biudžeto. Milijonai sergančių asmenų lieka be gydymo, nes daug kur pasaulyje trūksta kompetentingų psichikos sveikatos priežiūros specialistų.

Psichikos sveikatos sutrikimų turi beveik 12 proc. žmonijos - maždaug 450-čiai milijonų arba kas aštuntam gyventojui reikalinga psichiatro konsultacija ir pagalba.

Kad žmogaus psichinė sveikata būtų stipri, rekomenduojama iš anksto neišgyventi dėl galimų sunkumų, mokytis prisiimti atsakomybę, nebijoti įveikti sunkių užduočių, džiaugtis tuo ką turi, susirasti mėgstamą veiklą, nuolat tobulinti save. Psichinė sveikata priklauso ir nuo fizinės – sportuojantis, sveikai besimaitinantis, gerai išsimiegantis žmogus yra energingas ir optimistiškai nusiteikęs. Deja, Lietuvoje tarp Europos šalių vis dar pirmauja pagal savižudybių skaičių, čia daugybė žmonių kenčia nuo priklausomybės alkoholiui ir narkotikams.Atgal

Mūsų draugai