Balandžio 17-ąją pasaulis mini hemofilijos dieną, kuria siekiama šviesti visuomenę apie šią kraujo krešėjimo ligą ir kitas įgimtas kraujo krešėjimo ligas.
Hemofilija yra reta paveldima kraujo liga, kai kraujas nekreša arba kreša labai sunkiai. Sergančiojo organizmas negamina krešėjimą lemiančio baltymo, todėl net ir nesunkiai susižeidęs žmogus gali netekti daug kraujo. Dar neseniai ši liga laikyta itin pavojinga, dabar gali būti veiksmingai kontroliuojama.
Hemofiliją reikėtų įtarti, kai vaikystėje greitai susidaro mėlynės, pasireiškia spontaniškas kraujavimas (be aiškios/žinomos priežasties), ypač į sąnarius, raumenis ir minkštuosius audinius, taip pat po traumos ar chirurginės intervencijos.
Diagnozė patvirtinama krešėjimo faktorių tyrimu, o vėliau – genetiniu tyrimu.
Kokiame amžiuje diagnozuojama hemofilija, gali priklausyti nuo ligos sunkumo ir šeimos anamnezės. Kai šeimoje yra buvę hemofilijos atvejų, liga dažniausiai diagnozuojama naujagimystės laikotarpiu.
Šiuo metu Lietuvoje hemofilija diagnozuota 200 žmonių.
Minint šią dieną VUL Santaros klinikos kviečia į tiesioginį pokalbį su vaikų onkohematologe dr. Sonata Šaulyte Trakymiene ir suaugusiųjų gydytoja hematologe Lina Kryžauskaite apie tai, ar pasikeitė požiūris į hemofiliją ir į jos gydymą šiandien? Ar hemofilijos gydymas gali būti sėkmės istorija?
Kviečiame stebėti tiesioginę transliaciją https://fb.me/e/AyWJBCig
VUL Santaros klinikų informacija
Bažnyčios g. 39 A
LT-71123, Šakiai
info@sakiaivsb.lt
8-345-52345
8 - 17 val.
Nedirbame
Privatumo politika | Asmens duomenų apsauga
© Visos teisės saugomos, Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras