Book Appointment

© Union Dental. All rights reserved. Powered by YOOtheme.

Hemofilijos diena

Balandžio 17-ąją pasaulis mini hemofilijos dieną, kuria siekiama šviesti visuomenę apie šią kraujo krešėjimo ligą ir kitas įgimtas kraujo krešėjimo ligas.

Hemofilija yra reta paveldima kraujo liga, kai kraujas nekreša arba kreša labai sunkiai. Sergančiojo organizmas negamina krešėjimą lemiančio baltymo, todėl net ir nesunkiai susižeidęs žmogus gali netekti daug kraujo. Dar neseniai ši liga laikyta itin pavojinga, dabar gali būti veiksmingai kontroliuojama.

🩸Hemofiliją reikėtų įtarti, kai vaikystėje greitai susidaro mėlynės, pasireiškia spontaniškas kraujavimas (be aiškios/žinomos priežasties), ypač į sąnarius, raumenis ir minkštuosius audinius, taip pat po traumos ar chirurginės intervencijos.

🩸Diagnozė patvirtinama krešėjimo faktorių tyrimu, o vėliau – genetiniu tyrimu.

🩸Kokiame amžiuje diagnozuojama hemofilija, gali priklausyti nuo ligos sunkumo ir šeimos anamnezės. Kai šeimoje yra buvę hemofilijos atvejų, liga dažniausiai diagnozuojama naujagimystės laikotarpiu.

🩸Šiuo metu Lietuvoje hemofilija diagnozuota 200 žmonių.

🎥Minint šią dieną VUL Santaros klinikos kviečia į tiesioginį pokalbį su vaikų onkohematologe dr. Sonata Šaulyte Trakymiene ir suaugusiųjų gydytoja hematologe Lina Kryžauskaite apie tai, ar pasikeitė požiūris į hemofiliją ir į jos gydymą šiandien? Ar hemofilijos gydymas gali būti sėkmės istorija?

Kviečiame stebėti tiesioginę transliaciją 👉https://fb.me/e/AyWJBCig

VUL Santaros klinikų informacija

Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras
Kur mes esame

Bažnyčios g. 39 A
LT-71123, Šakiai

Kontaktai
Darbo laikas
  • Pir - Pen

    8 - 17 val.

  • Šeš - Sek

    Nedirbame

Privatumo politika | Asmens duomenų apsauga

© Union Dental. All rights reserved.
Powered by YOOtheme.

© Visos teisės saugomos, Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras

Skip to content