• 8 345 52 345
  • info@sakiaivsb.lt

Užkrečiamų ligų profilaktika

2011.11.21
Lapkričio 18 – oji - Europos supratimo apie antibiotikus diena

baneris_2.jpgLapkričio 18 dieną minima Europos supratimo apie antibiotikus diena. Šią Europos sveikatos iniciatyvą remia Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO). Europos supratimo apie antibiotikus dienos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į nereikalingo antibiotikų vartojimo pasekmes, skatinti atsakingą bei teisingą antibiotikų vartojimą.

Lietuvoje minint Europos supratimo apie antibiotikus dieną, kiekvienais metais, pagal Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) rekomendacijas, pasirenkama tikslinė auditorija, kuriai skiriama naudinga medžiaga ir renginiai antimikrobinio atsparumo tema. Šiais metais ECDC skatina ir rekomenduoja įtvirtinti visų visuomenės grupių žinias.

Pastaraisiais metais ypatingai padidėjo neatsakingas antimikrobinių vaistų vartojimas, kai antimikrobiniai vaistai skiriami per dažnai, kartais – be reikalo, dėl ko susidaro palankios sąlygos atsparių mikroorganizmų atsiradimui, plitimui ir gyvavimui. Be saiko vartojantys antibiotikus rizikuoja kitą kartą susirgę gydytis kur kas ilgiau, jiems išauga ir mirties rizika. Naujų antibiotikų kūrimas reikalauja didelių laiko ir finansinių sąnaudų. Todėl kai kurios Europos šalys skiria ypatingai daug dėmesio ir lėšų antimikrobinio atsparumo mažinimo ir teisingo antibiotikų vartojimo programoms.

Antibiotikams atsparių bakterijų atsiradimui kelią užkirsti gali teisingas antibiotikų vartojimas. Profesionalūs gydytojų patarimai daro poveikį pacientų suvokimui ir požiūriui į ligą bei antibiotikų poreikį.

Higienos instituto parengtos metodinės rekomendacijos „Viršutinių kvėpavimo takų infekcijų diagnostika ir gydymas“

Naujausi antimikrobinio atsparumo duomenys

Daugiau informacijos apie antibakterinį atsparumą


Atgal

Mūsų draugai