• 8 345 52 345
  • info@sakiaivsb.lt

Renginiai

2021.05.20
Rajono ugdymo įstaigose paminėta Pasaulinė rankų higienos diena

Gegužės 5-ąją pasaulis minėjo Rankų higienos dieną. Prie šios dienos minėjimo prisidėjo ir rajono ugdymo įstaigos. Gegužės 3-7 dienomis ugdymo įstaigose vyko akcija „Sekundės gelbsti gyvybes – plauk rankas“.

Šios akcijos tikslas: gerinti ikimokyklinio ir pradinio mokyklinio amžiaus vaikų rankų higieną. Akcijos metu visuomenės sveikatos priežiūros specialistės pasakojo apie rankų higienos svarbą, priminė mokiniams rankų plovimo instrukciją, mokino kaip teisingai plautis rankas. Vykdė kontrolę ir stebėjo, ar vaikai nusiplauna rankas prieš eidami valgyti ir, ar tai daro taisyklingai. Vaikai žiūrėjo mokomuosius filmukus apie rankų higieną, apie mikrobus ir jų sukeliamas ligas, bendravo su pirštinine lėle- virusu, turėjo galimybę pasitikrinti savo rankų švarą „Mikrobų maišelio“ ir UV lempos pagalba. O išklausę teorinių ir praktinių užsiėmimų, gautas žinias perteikė piešdami piešinius. Užsiėmimai vyko patalpoje ir lauke. Akcijoje „Sekundės gelbsti gyvybes – plauk rankas“ dalyvavo Šakių lopšelio-darželio „Klevelis" Pelėdžiukų" ir Kodėlčiukų grupės bei lopšelio-darželio „Berželis" Lašelių ir Katinėlių grupės, Lukčių Vinco Grybo gimnazijos pradinukai ir ikimokyklinis skyrius „Ažuoliukas", Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos pradinukai kartu su mokytoja Laimute Gončaruk. Taip pat Lekėčių mokykos-daugiafunkcio centro pirmokai, Griškabūdžio gimnazijos ir Žvirgždaičių skyriaus pradinukai, Kriūkų mokyklos-daugiafunkcio centro bei Kidulių pagrindinės mokyklos pradinukai. Iš viso akcijoje dalyvavo apie 300 vaikų. 

Dėl didėjančio SARS-CoV-2 koronaviruso infekcijų skaičiaus, sukeliančio COVID-19 ligą, norime priminti, kad vienas efektyviausių kovos su oro lašeliniu būdu perduodamomis infekcijomis būdų yra rankų higiena. Rankų higiena yra viena iš pagrindinių ir veiksmingų prevencijos priemonių, užkertanti kelią mikroorganizmų pernešimui ir tokiu būdu mažinanti sergamumą šia infekcija.

 

Parengė visuomenės sveikatos specialistė Vilma Grumčiuvienė


Atgal

Mūsų draugai