Book Appointment

© Union Dental. All rights reserved. Powered by YOOtheme.

Apie mus rašė – „Ne visų pirmokų kuprinių svoris atitinka keliamus reikalavimus”

Kuprinių svėrimo akcijos metu atkreiptas dėmesys, kad ypač pirmokai kuprinėse nešiojasi daug nebūtinų daiktų, tad atidžiau į jų turinį turėtų pasižiūrėti ir tėvai. Iš 219 patikrintų pirmokų kuprinių 19 svėrė daugiau kaip 15 proc. vaiko svorio (turi būti iki 10 proc. vaiko svorio). Šakių VSB nuotr.

Šakių visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos priežiūros specialistės rugsėjo 19–26 dienomis vykdė kuprinių svėrimo akciją „Kiek sveria pirmoko kuprinė?“ ugdymo įstaigose. Šia akcija siekiama atkreipti pirmos klasės mokinių ir jų tėvelių dėmesį į mokyklinės kuprinės svorį ir turinį bei galimą sunkios kuprinės poveikį vaiko sveikatai.

Visuomenės sveikatos biuras skelbia, kad akcijos metu buvo patikrinta 219 pirmokų (111 mergaičių ir 108 berniukų) kuprinių. 107 akcijoje dalyvavusių pirmokėlių kuprinių svoris buvo nuo 10 iki 15 proc. savo kūno svorio, 93 moksleivių kuprinių svoris buvo iki 10 proc. svorio, o kuprinės, kurios svėrė daugiau kaip 15 proc., buvo užregistruotos 19 pirmokų.

Atkreipiamas dėmesys, kad pradinių klasių mokiniai stengiasi būti stropūs, nieko nepamiršti ir kuprinėje nešiojasi daug nebūtinų daiktų: visos savaitės pamokų vadovėlius, kitas mokymosi priemones, net žaislus, todėl tėvai raginami atidžiau pažiūrėti, ką vaikai dedasi į kuprines, nes sunkios ir netaisyklingai nešiojamos kuprinės lemia mokinių laikysenos sutrikimus.  

Specialistai aiškina, kad 11–12 metų vaikams rekomenduojama nešioti ne sunkesnę kaip 10 proc. savo svorio kuprinę, kuri turi būti su dviem diržais ir nešama taisyklingai užsidėjus ant abiejų pečių. Remiantis mokslininkų duomenimis, kasdienis sunkesnės kaip 15 proc. savo svorio kuprinės nešiojimas gali būti vertinamas kaip rizikos veiksnys, darantis įtaką mokinio nugaros skausmų ar kitų stuburo pakenkimų atsiradimui.

Kuprinių svėrimo akcijos metu taip pat rinkta ir vertinta informacija apie kuprinių tipą: kuprinė su vienu diržu, kuprinė su dviem diržais, su rankena, turi atšvaitą. Visi 219 akcijoje dalyvavę pirmokai nešioja kuprines, kurios pagamintos su dviem diržais, kuprines su rankena turėjo 62 mokiniai. Be atšvaito buvo tik septynių moksleivių kuprinės.

Akcijos metu rinkta informacija ir apie mokinių kuprinių nešiojimo būdą. 212 akcijoje dalyvavusių mokinių dažniausiai kuprinę nešioja ant abiejų pečių. Ant vieno peties nešiojančių iš viso buvo šeši, rankoje kuprinę neša vienas moksleivis.

Visuomenės sveikatos biuro specialistės daro išvadą, kad kuprinių svėrimo akcijos metu didžioji dalis kuprinių atitiko keliamus reikalavimus, kurie pateikti Lietuvos higienos normoje, kur pažymima, kad mokyklinių kuprinių išorinėje pusėje turi būti pritvirtinti atšvaitai, kuprinės turi būti su reguliuojamo ilgio diržais, kurių plotis turi būti ne siauresnis kaip 3,5 cm. Tuščia kuprinė pradinių klasių mokiniams turi sverti ne daugiau kaip 700 g, vyresniųjų klasių – ne daugiau kaip kilogramą.

Laikraščio „Draugas” informacija

Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras
Kur mes esame

Bažnyčios g. 39 A
LT-71123, Šakiai

Kontaktai
Darbo laikas
  • Pir - Pen

    8 - 17 val.

  • Šeš - Sek

    Nedirbame

Privatumo politika | Asmens duomenų apsauga

© Union Dental. All rights reserved.
Powered by YOOtheme.

© Visos teisės saugomos, Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras

Skip to content