Book Appointment

© Union Dental. All rights reserved. Powered by YOOtheme.

Bananai – vaistas nuo visų ligų: įsitikinkite tuo patys

Bananas yra palyginus nebrangus, visus metus prieinamas ir skanus vaisius. Vis dėlto, retas susimąsto, kad bananai turi daugybę sveikatai naudingų medžiagų ir netgi gali prailginti gyvenimą.

Reguliuoja cukraus kiekį kraujyje

Bananuose gausu skaidulų, kurios skrandyje suformuoja gelio pavidalo masę ir krakmolo. Pasak mokslininkų, drauge šios medžiagos reguliuoja cukraus kiekį kraujyje ir užtikrina tinkamą maisto medžiagų apykaitą organizme.

Opaligės profilaktinė priemonė

Reguliarus šių vaisių valgymas – gera skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligės profilaktinė priemonė. Ne tik pats vaisius, bet ir sultys labai naudingos gydant gastritą. Esant padidintam skrandžio rūgštingumui, bananų sultys vartojamos prieš valgį, esant normaliam –  po valgio.

Stiprina širdį ir kraujagysles

100 g bananų turi 370 mg kalio. Suvalgant 3-4 bananus per dieną, galima patenkinti beveik pusę paros kalio poreikio. Kalis yra būtinas normaliam širdies raumens funkcionavimui, be to skatina vandens ir druskų apytaką organizme. Todėl reguliarus bananų valgymas sumažina insulto bei infarkto riziką bei normalizuoja per didelį kraujospūdį.

Malšina pagirių simptomus

Norite greičiausio recepto, kuris padėtų atsigauti po pagirių? Išbandykite šaukštu medaus pasaldintą pieno ir bananų kokteilį. Bananai ramina „audras“ keliantį skrandį, medus organizmą prisotina reikalingu cukraus kiekiu, o pienas organizmą dar pastiprina ir kalcio doze. Jei ryte labai pykina, vietoj kokteilio verčiau suvalgykite visą bananą – jis kraujyje sureguliuos cukraus kiekį ir padės pasijusti kiek geriau.

Gerina smegenų veiklą

Bananuose gausu B grupės vitaminų, tad jie gerina protinę veiklą, padeda susikaupti, stiprina nervų sistemą, didina atsparumą stresui.

Malšina alkį

Bananai gerai malšina alkį. Saldžiame jų minkštime idealiai dera paprastieji ir sudėtiniai angliavandeniai. Pirmieji greitai prisodrina organizmą gliukozės, suteikia sotumo jausmą, antrieji šį pojūtį ilgina, nes lėtai juos skaido ir įsisiurbia į kraują.

Lėtina senėjimą

Bananai turi daug vitamino C ir E. Šie vitaminai yra galingi antioksidantai, padedantys organizmui nesenti bei padedantis kovoti su peršalimu. Reguliariai vartodami bananus sulėtinsite senėjimo procesus, oda bus stangresnė. Be to, tai puiki raukšlių profilaktikos priemonė.

Pakilesnei nuotaikai

Bananuose yra cheminės medžiagos triptofano, kuri turi įtakos mūsų emocijoms. Be to, bananuose esantis vitaminas B6 gali padėti gerai išsimiegoti, o magnis – atpalaiduoja raumenis. Dėl šių priežasčių suvalgius vos vieną bananą ne tik pagerėja nuotaika, bet ir atsiranda daugiau energijos.

www.sveikata.lt informacija

Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras
Kur mes esame

Bažnyčios g. 39 A
LT-71123, Šakiai

Kontaktai
Darbo laikas
  • Pir - Ket

    8 - 17 val.

  • Pen

    8 - 15.45 val.

  • Šeš - Sek

    Nedirbame

Privatumo politika | Asmens duomenų apsauga

© Union Dental. All rights reserved.
Powered by YOOtheme.

© Visos teisės saugomos, Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras

Skip to content