Book Appointment

© Union Dental. All rights reserved. Powered by YOOtheme.

Ką reiškia žalios spalvos simbolis „Rakto skylutė“ ant maisto produkto?

Lietuvoje ženklinimas simboliu „Rakto skylutė“ įteisintas dar 2014 m. Toks ženklinimas yra taikomas savanoriškai ir yra skirtas padėti vartotojams lengviau rasti sveikatai palankesnius maisto produktus tarp kitų panašių produktų. Šio pozityvaus ženklinimo tikslas atkreipti didesnį dėmesį bei skatinti rinktis sveikesnę mitybą vartotojams, o maisto gamintojus  – gaminti sveikatai palankesnę produkciją, edukuoti vartotojus racionaliau rinktis maistą.

„Rakto skylute“ pažymėti produktai turi kelis kartus mažiau riebalų, cukraus ir druskos bei daugiau maistinių skaidulinių medžiagų nei kiti panašūs tos pačios grupės maisto produktai (pvz., liesi jogurtai tarp kitų jogurtų).

Ženklinti simboliu „Rakto skylutė“ galima tik fasuotus maisto produktus, kurie atitinka produkto grupes ir kriterijus nustatytus įstatyme, pavyzdžiui pienas, turi atitikti kriterijų, jog jame turi būti ne daugiau kaip 0,7 g/100 g. riebalų. 

Simbolis „Rakto skylutė“ yra Europos Sąjungoje registruotas prekių ženklas, kurio naudojimas plačiai paplitęs Švedijoje, Danijoje, Norvegijoje, Islandijoje, Šiaurės Makedonijoje, o taip pat ir Lietuvoje.

VMVT informacija

Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras
Kur mes esame

Bažnyčios g. 39 A
LT-71123, Šakiai

Kontaktai
Darbo laikas
  • Pir - Ket

    8 - 17 val.

  • Pen

    8 - 15.45 val.

  • Šeš - Sek

    Nedirbame

Privatumo politika | Asmens duomenų apsauga

© Union Dental. All rights reserved.
Powered by YOOtheme.

© Visos teisės saugomos, Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras

Skip to content