Book Appointment

© Union Dental. All rights reserved. Powered by YOOtheme.

Kai dangų skrodžia žaibai

Šį savaitgalį, kaip informavo meteorologai, lijo lietus ir griaudėj perkūnija. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis,  dėl žaibo iškrovos šiais metais Lietuvoje kilo 19 gaisrų. Jų metu sudegė 5 individualūs namai, 4 ūkiniai pastatai, atvirosiose teritorijose liepsnojo žolė ir pavieniai medžiai. Praėjusiais metais per tą patį laikotarpį dėl žaibų taip pat kilo 19 gaisrų.

Ugniagesiai gelbėtojai primena gyventojams, kad perkūnijos metu negalima stovėti  po medžiais, arti vandens. Taip pat negalima bėgti. Žaibuojant nereikėtų rankose laikyti skėčių, meškerių, metalinių lazdų. Pavojinga būti ir prie aukšto statinio ar ant kalvos, šalia metalinių aptvarų, elektros tiekimo linijų. Nesaugu  dirbti žemės ūkio darbus atvirame lauke. Jei perkūnija lauke užklupo netikėtai, geriausia palaukti jos pabaigos  nedidelėje įduboje arba stataus šlaito papėdėje.

Maudantis, irstantis valtimi ar žvejojant  ežere, upėje ar tvenkinyje, išgirdus  griaustinį, reikia kuo greičiau skubėti į krantą.

Perkūnijos metu, jeigu esate pastate, nesinaudokite elektriniais prietaisais, telefonu, nelieskite vandens čiaupų, nebūkite šalia dūmtraukių, krosnių ar metalinių daiktų.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento informacija

Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras
Kur mes esame

Bažnyčios g. 39 A
LT-71123, Šakiai

Kontaktai
Darbo laikas
  • Pir - Ket

    8 - 17 val.

  • Pen

    8 - 15.45 val.

  • Šeš - Sek

    Nedirbame

Privatumo politika | Asmens duomenų apsauga

© Union Dental. All rights reserved.
Powered by YOOtheme.

© Visos teisės saugomos, Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras

Skip to content