Book Appointment

© Union Dental. All rights reserved. Powered by YOOtheme.

Kenčiantiems nuo lėtinių kvėpavimo takų ligų ar alergijos padėti gali druskos terapija

Ne paslaptis, kad šaltasis metų sezonas dažnai tampa tikru išbandymu tiek fizinei, tiek psichinei sveikatai. Turbūt šiuo laikotarpiu dažnas žmogus svajoja apie poilsį kur nors kurorte ar sveikatingumo centre, tačiau dėl darbų ir įvairių rūpesčių gausos neranda tam laiko. Visgi, sveikatai naudingų atpalaiduojančių patirčių nebūtina ieškoti toli – tam itin tinka haloterapija, kai žmogus kvėpuoja druskos prisotintu oru, rašoma „InMedica“ klinikos pranešime žiniasklaidai.  Apie procedūros naudą organizmui plačiau pasakoja Kauno „InMedica“ klinikos šeimos gydytoja Daiva Sakavičienė.

„Haloterapija – tai reabilitacijos metodas, kurį taikant yra atkuriamas natūralių druskos urvų mikroklimatas imituojančioje ir kontroliuojamoje oro terpėje. Šiai procedūrai naudojamas sausu natrio chlorido aerozoliu prisotintas oras, kurio tam tikra koncentracija pasiskirsto aplinkoje“, – pažymi D. Sakavičienė.

Kuo naudinga druskos terapija?

Druskų kambario sienos paprastai būna padengtos iš druskų kasyklų atvežtais kristalų sluoksniais, užtikrinančiais aseptines savybes ir saugančiais nuo drėgmės. Viskas, ką reikia padaryti pacientams, nusprendusiems išbandyti haloterapiją – patogiai įsitaisyti krėsle ir kvėpuoti druskomis bei jodu prisotintu oru.

„Patalpos oras pirmiausia yra išvalomas nuo dulkių, alergenų, drėgmės ir sušildomas iki 18-22 laipsnių, tuomet sudrėkinamas iki 50-60 proc. ir paleidžiamas į kambarį, kuriame yra pacientas. Ši procedūra trunka nuo 30 iki 60 min., o siekiant efektyvių rezultatų, ji kartojama 10-20 kartų“, – atkreipia dėmesį D. Sakavičienė.

Druskos dalelės, kuriomis kvėpuoja pacientas, turi tiesioginę įtaką žmogaus organizme vykstantiems procesams – pasižymi uždegimą slopinančiu, bronchus atpalaiduojančiu, gleives skystinančiu poveikiu bei saugo kvėpavimo takus nuo infekcijų.

Svarbu paminėti, kad buvimas tokioje aplinkoje teigiamai veikia bendrą žmogaus savijautą, o gydymo metu vyksta naudingi imuninės sistemos pokyčiai, organizmas geriau priešinasi bakterinėms ir virusinėms infekcijoms bei sustiprina atsparumą neigiamiems aplinkos veiksniams.

Padeda ne tik pasveikti, bet ir apsisaugoti nuo ligų

Dažniausiai haloterapija taikoma gydant lėtines kvėpavimo takų ligas: bronchinę astmą, bronchoektazinę ligą, sinusitą, faringitą ar laringitą. Be to, ši procedūra itin veiksminga gydant odos problemas: žvynelinę, atopinį dermatitą, riebiąją seborėją, aknę, pleiskanojimą, brendimo spuogus bei skatina odos regeneraciją. Šie seansai naudingi ir prasidėjus alergijai dėl buitinių, pramoninių dirgiklių bei padidėjus jautrumui tam tikroms cheminėms medžiagoms.

Svarbu paminėti, jog ši procedūra yra skirta ne tik gydymui, bet ir ligų profilaktikai. Ji padeda nuraminti nervų sistemą, stiprinti organizmo atsparumą, tinka skydliaukės ligų profilaktikai, kadangi druskingoje aplinkoje gausu jodo.

„Viena iš skydliaukės patologijų priežasčių yra jodo trūkumas – nedidelis deficitas gali lemti greitesnį nuovargį, didesnį jautrumą ar nervingumą. Kai šio elemento stygius yra didelis, vystosi skydliaukės padidėjimas, hipotireozė, gali atsirasti intelekto ir raidos sutrikimai bei padidėja skydliaukės vėžio rizika“, – pasakoja D. Sakavičienė, pridurdama, kad sergant hipertiroidizmu dėl haloterapijos procedūrų reikėtų pasitarti su savo šeimos gydytoju.

Dar viena druskų terapijos naudinga savybė yra ta, kad ji gali būti naudojama ir poilsiui – haloterapija mažina stresą, psichologinę įtampą bei lėtinio nuovargio sindromą. Be to, druskų procedūros itin naudingos tiems, kuriuos vargina vegetaciniai sutrikimai, pavyzdžiui, blogas miegas, apetito stoka ar nervingumas.

Ar haloterapija tinkama visiems?

Nors ši procedūra pasižymi daugybe itin naudingų savybių, tačiau nereikėtų manyti, jog tai yra universali priemonė nuo visų ligų. Ją protinga naudoti kaip gydymo priemonių komplekso dalį, prieš tai pasitarus su specialistu.

Itin didelis šios procedūros privalumas – ji lengvai pritaikoma gydant vaikų ligas. Mažiesiems pacientams seansas trunka trumpiau – apie 30 minučių, suaugusiesiems – apie 45 minutes. Be to, tam, kad vaikai nenuobodžiautų, paprastai druskų kambariuose jiems yra rodomi animaciniai filmukai.

„Vis dėlto, svarbu atkreipti dėmesį, kad tam tikrais atvejais pacientai neturėtų lankytis druskų kambariuose, pavyzdžiui, kai sergama infekcine liga ūmiu jos periodu – karščiuojant, kosint ar esant virusinei slogai. Taip pat įvertinti savo galimybes reikėtų žmonėms, turintiems didelę uždarų erdvių baimę“, – pastebi D. Sakavičienė.

Susilaikyti nuo haloterapijos vertėtų ir sergantiems lėtinėmis inkstų ligomis, ar tiems, kuriuos vargina kraujavimas iš plaučių, sunkus širdies ar kvėpavimo nepakankamumas Taip pat dėl druskų kambario lankymo nėštumo metu moterims vertėtų pasitarti su savo gydytoju.

Prieš apsilankant druskų kambariuose nėra reikalingas joks specialus pasiruošimas, todėl mėgautis procedūra galima kad ir vakarais, baigus darbus. Tiesa, vertėtų pagalvoti apie terapijos metu vilkimus drabužius – jie turėtų būti patogūs ir iš natūralių audinių.

lrt.lt informacija

Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras
Kur mes esame

Bažnyčios g. 39 A
LT-71123, Šakiai

Kontaktai
Darbo laikas
  • Pir - Ket

    8 - 17 val.

  • Pen

    8 - 15.45 val.

  • Šeš - Sek

    Nedirbame

Privatumo politika | Asmens duomenų apsauga

© Union Dental. All rights reserved.
Powered by YOOtheme.

© Visos teisės saugomos, Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras

Skip to content