Book Appointment

© Union Dental. All rights reserved. Powered by YOOtheme.

Klubinis juosmens raumuo (Iliopsoas) – Tai ypatingas ir reikšmingas raumuo

Klubinis juosmens raumuo (Iliopsoas) – Tai ypatingas ir reikšmingas raumuo, kuris jungia apatinę kūno dalį su viršutine. Jis yra gana ilgas, platus, jo prisitvirtinimo taškai yra prie labai reikšmingų vietų, kurios daro įtaką mūsų laikysenai, tai juosmens slanksteliai, dubuo, šlaunikaulis, šio raumens būklė veikia šių struktūrų sveikatą.

Šį raumenį būtina stebėti per „padidinamąjį stiklą”, kadangi tai raumuo, dėl kurio šiais laikais nemažai žmonių operavo savo juosmens išvaržas, keitė klubo sąnarius, tai raumuo, kuris sukėlė daug skausmų ir toliau kenkia žmonėms, kuriems trūksta minimalių žinių.

Dažniausias bėdas sukelia šio raumens įtampa, jo sutrumpėjimas, šio raumens elastingumo trūksta beveik kiekvienam eiliniam žmogui. Šią problemą dažniausiai sukelia sedėjimas. Kojų lenkimas yra pagrindinė šio raumens funkcija, tad būdami ilgą laiką sulenktomis kojomis sutrumpiname šį raumenį, todėl kitose veiklose, kaip paprasčiausias ėjimas mums jau gali pritrūkti elastingumo. Gera žinia, jei šis raumuo tolygiai sutrumpėjęs abejose pusėse, vienos pusės raumens sutrumpėjimas netolygiai traukia ir suka juosmens slankstelius į savo pusę, taip apkrovimas stuburo diskams tampa netolygus ir tai tiesiausias kelias į išvaržos atsiradimą. Taip pat kenčia ir klubo sąnariai, kuomet mes nebegalime pakankamai atvesti kojos atgal, sąnario judesio trūkumas veda prie degeneracinių procesų.

BŪTINA IŠTESTUOTI SAVE!

Thomas testas (Klubinio juosmens raumens elastingumo testas)

Atlikimas: Gulint ant aukštesnės vietos, prispaudus juosmenį prie atramos prisitraukti vienos kojos kelį prie pilvo, kita koja stengtis nuleisti žemyn išlaikant juosmenį prispaustą

Teigiamas testas: Jei kojos kelis nenusileidžia žemiau tiesios kūno linijos, galima įtarti klubinio juosmens raumens sutrumpėjimą. Ypač jei jaučiamas intensyvus tempimas priekinėje šlaunies dalyje. Jei koja nesusilenkia per kelį iki 90 laipsnių, suvaržytas bus ir keturgalvis šlaunies raumuo.

Atlikite testą abiem kojomis palyginkite abi puses, galimas kojos nusileidimo skirtumas 1-2cm.

Ši informacija labai svarbi ir laiku suradus sutrikimą bei atliekant paprastus tempimo pratimus ar atpalaidavimo procedūras, o vėliaujau tonizuojant galime išvengti daugelio sutrikimų.

Kineziterapija 24/7 informacija

Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras
Kur mes esame

Bažnyčios g. 39 A
LT-71123, Šakiai

Kontaktai
Darbo laikas
  • Pir - Ket

    8 - 17 val.

  • Pen

    8 - 15.45 val.

  • Šeš - Sek

    Nedirbame

Privatumo politika | Asmens duomenų apsauga

© Union Dental. All rights reserved.
Powered by YOOtheme.

© Visos teisės saugomos, Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras

Skip to content