Book Appointment

© Union Dental. All rights reserved. Powered by YOOtheme.

Šaltis ar šiluma?

Jeigu po traumos reikia šaldyti, kodėl organizmas pats to nedaro?

Organizmas ne kvailas ir tik mokslas su laiku išsiaiškina jo kėslus. Neretai mokslas kovoja prieš organizmo natūralius procesus, kad ir senas mitas kuris teigia kad įvykus traumai būtina šaldyti, taip geriau gyja trauma. O kodėl organizmas šildo ir pats didina patinimą?

Įrodyta kad šilumoje daug geriau veikia mediatoriai, kurie suplūsta į pažeidimo vietą ir nuo pirmų minučių pradeda “tvarkyti” įvykio vietą. Optimalioje šilumoje visi organizmo gijimo procesai įvyksta greičiau. Raiščiai ir raumenys būna tvirčiau sugiję ir nepraradę funkcijos lyginant su ilgesniu šaldymu ir tinimo kontrole. Jei nėra didelio skausmo ir tinimo su ~40 laipsnių šiluma galite pagreitinti gijimą.

Kada šaldyti?

1. Šaltis puikiai ir greitai veikia mažinant skausmo pojūtį. Jei negalite kentėti – šaldyti būtina. Bet jei skausmas pakenčiamas geriau organizmui netrukdyti dirbti.

2. Nekontroliuojamas tinimas. Tai gali būti dėl traumos metu plyšusių kapiliarų ar nervų sistemos per didelio aktyvumo reaguojant į traumą. Jei jaučiate kad oda beveik plyšta, tinsta labai greitai, šaldyti būtina. Visgi dėl minimalaus patinimo nestabdykite organizmo procesų.

Taip pat po ūmios traumos rekomenduojama apsaugoti sužeistą vietą subintuojant ar teipuojant, suteikiant kompresiją. Vis pakelti sužeistą vietą aukščiau širdies lygio.

Jei tyrimai nerodo plyšimo, lūžio ar kito didelio pažeidimo, rekomenduojama jau po 24val suteikti minimalaus judesio tiek sąnariui tiek visiems audiniams.

Kineziterapija 24/7 informacija

Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras
Kur mes esame

Bažnyčios g. 39 A
LT-71123, Šakiai

Kontaktai
Darbo laikas
  • Pir - Ket

    8 - 17 val.

  • Pen

    8 - 15.45 val.

  • Šeš - Sek

    Nedirbame

Privatumo politika | Asmens duomenų apsauga

© Union Dental. All rights reserved.
Powered by YOOtheme.

© Visos teisės saugomos, Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras

Skip to content