Book Appointment

© Union Dental. All rights reserved. Powered by YOOtheme.

Sveikatą stiprinančių mokyklų tinkas mini savo veiklos 30-metį

Nacionalinis sveikatą stiprinančių mokyklų tinkas šiais metais mini savo veiklos 30-metį. Svei- katą stiprinančių mokyklų projektas pradėtas 1992 m. Europos Tarybos, Europos Bendrijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuro iniciatyva. Po metų, 1993-aisiais, prie šio projekto prisi- jungė ir Lietuva – pirmosiomis Europos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo narėmis tapo 12 Lietuvos mokyklų. Šiuo metu šalyje yra 658 sveikatą stiprinančios mokyklos 59 savivaldybėse, kasmet prie Na- cionalinio tinklo veiklos prisijungia vis daugiau šalies ugdymo įstaigų.

Rūpinimasis savo bendruomenių fizine, psichine ir socialine sveikata, sveika gyvensena, daliji- masis gerąja patirtimi bei bendradarbiavimas tarpusavyje – šios idėjos jau daugelį metų vienija akty- viausias Lietuvos mokyklas. Džiugu, kad šių mokyklų bendruomenės suprato savo indėlio į būsimų kartų sveikatą svarbą. Sveikatos stiprinimas tapo neatsiejama ugdymo proceso dalimi, sveikatinimo idėjos sklinda mokyklų bendruomenėse, atrandama naujų išraiškos formų, kurios sudomina ir patraukia vaikus bei suaugusiuosius.

 • Minėdami Nacionalinio sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo veiklos 30-metį, norime pakviesti sveikatą stiprinančias mokyklas ir aktyvias mokyklas būti iniciatyvias, išradingas ir paminėti šią sukaktį savo bendruomenėse pasitelkiant įvairias formas ir būdus. Tai gali būti įvairiausi renginiai: iniciatyvos, konkursai, žaidynės, forumai, konferencijos, protmūšiai, šokių festivaliai ir kt. Renginius galite skirti savo bendruomenei arba galite pasikviesti šalia esančias ugdymo įstaigas, aktyvias mokyklas ar mokyklas iš kito rajono, miesto ar kitos šalies, su kuriomis bendradarbiaujate. Taip ne tik parodysite save, bet ir paskatinsite kitas mokyklas įsitraukti į Nacionalinį sveikatą stiprinančių mokyklų tinklą. Renginių metu ir savo mokyklų interneto svetainėse naudokite specialiai šiai progai sukurtą jubiliejinį logotipą „Sveika mokykla“, kurį jums atsiųsime.

Šių metų renginius kviečiame registruoti iki gegužės 31 d. specialiai šiai progai sukurtoje internetinėje platformoje: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfjcXRBOON7wkJY3RNeDDj- 6QWHpyZprhf-IzcHgTMLhiVM5A/viewform?usp=sharing

 • Balandžio mėnesį pakviesime į tradicinę trečiąją „Sveikatą stiprinančių mokyklų bangą per Lietuvą“. Apie renginio organizavimą informuosime papildomai.
 • Šiais metais, kaip ir kasmet, kviečiame mokyklas prisijungti prie bendrų veiklų temomis

„Sveikatą stiprinanti mokykla – unikali galimybė mokyklų bendruomenėms mokytis gyventi sveikiau“,

„Jūsų mokyklos sveikatos ambasadoriai vaikai ir mokytojai, kuriais norisi sekti“, „Įtraukusis ugdymas sveikatą stiprinančioje mokykloje: iššūkiai, galimybės ir jau įgyta patirtis“, „Vaikų sveikatai palanki ugdymo(si) aplinka: „klasė be sienų“ ir siųsti pavykusių veiklų aprašus, kad galėtume skleisti jūsų ge- rąją patirtį visuomenei.

 • Vasario ir spalio mėnesiais pakviesime mokyklose dirbančius sveikatos specialistus, mokytojus, socialinius pedagogus ir kitus mokyklų specialistus, kurie domisi sveikatos stiprinimo prog- ramų rengimo klausimais, į nemokamus seminarus „Sveikatą stiprinančios mokyklos ir aktyvios mo- kyklos koncepcija bei veiklos planavimo aspektai“.
 • Norime paraginti moksleivius įsitraukti į sveikatą stiprinančių mokyklų jubiliejaus mi- nėjimą ir dalyvauti filmukų apie savo mokyklos sveikatos superherojų kūrime. Vaizdo siužetuose kvie- sime pristatyti mokyklos sveikatos lyderį, kuriuo seka visi, – tai gali būti ir iniciatyvus mokinys, ir mo- kytojas ar sveikatos specialistas. Informaciją apie šią iniciatyvą pateiksime III ketvirtį.
 • Rudenį ketiname surengti ketvirtąją nacionalinę sveikatą stiprinančių mokyklų konferenciją, skirtą jubiliejiniams metams paminėti. Plačiau apie tai informuosime IV ketvirtį.

Mokyklas kviečiame pasitikrinti, ar nepasibaigęs sveikatą stiprinančios mokyklos statuso galio- jimo laikas. Jeigu pasibaigęs, kviečiame atnaujinti programas, teikti dokumentus ir pratęsti sveikatą stiprinančios mokyklos statuso galiojimo laiką.

Dėl konsultacijos sveikatos stiprinimo programų rengimo ar kitais klausimais, susijusiais su sveikatą stiprinančios mokyklos statusu, galite kreiptis el. paštu nijole.paulauskiene@smlpc.lt.

Kviečiame jus platinti žinią apie sveikatą stiprinančią mokyklą ir pakviesti kaimynines mo- kyklas, darželius, profesinio rengimo centrus, mokyklas-daugiafunkcius centrus ir kt. bendrojo ugdymo įstaigas jungtis prie Nacionalinio sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo.

Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centro informacija

Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras
Kur mes esame

Bažnyčios g. 39 A
LT-71123, Šakiai

Kontaktai
Darbo laikas
 • Pir - Pen

  8 - 17 val.

 • Šeš - Sek

  Nedirbame

Privatumo politika | Asmens duomenų apsauga

© Union Dental. All rights reserved.
Powered by YOOtheme.

© Visos teisės saugomos, Šakių rajono visuomenės sveikatos biuras

Skip to content