• 8 345 52 345
  • info@sakiaivsb.lt

Naujienos

2018.04.16
Išmaniųjų įrenginių nauda sportuojantiems

Šiuolaikiniam žmogui, ketinančiam pradėti sportuoti ar užsiimti tuo intensyviau, dažnai postūmiu tampa įsigytas technologinis prietaisas: išmanioji apyrankė, laikrodis ar kitas sporto progreso bei kasdienės veiklos matavimui skirtas įrenginys. Visų jų tikslas – padėti numesti svorio, įgyti geresnę sportinę formą ar sustiprinti sveikatą.
 

Ar išmanieji įrenginiai skatina judėti?

Daugiau nei dešimt metų asmeniniu treneriu dirbantis Andrius Pauliukevičius prisipažįsta ir pats išbandęs išmaniąją apyrankę. „Tačiau nepajutau būtinybės ją nešioti. Kodėl? Nes aš iš esmės noriu sportuoti, tad papildomos disciplinavimo, paskatinimo priemonės man tiesiog nėra aktualios. Trumpai tariant, ant riešo užsegtas išmanusis įrenginys be papildomos motyvacijos sportuoti – bereikšmis „žaisliukas“,“ – sako pašnekovas. Išmani apyrankė ar laikrodis „suskaičiuoja“, kiek jos savininkas atlieka judesių per dieną. Galima netgi įdiegti programėlę, kuri garsiniu signalu primena, kad jau ilgą laiką nejudėta, t.y. tarsi pažadina užsisėdėjusįjį. Tačiau ar toks savotiškas prievaizdo vaidmuo, suteiktas prietaisui, skatina judėti? Treneris A.Pauliukevičius įsitikinęs, kad viskas priklauso nuo asmenybės tipo. „Kai pats įsigijau išmanųjį laikrodį, per dieną nueidavau apie 15 tūkstančių žingsnių. Pamatęs ekrane skaičius, kitą dieną stengdavausi nueiti bent jau ne mažiau. Trumpai tariant, užsivedi, patenki į savotišką ratą su kontrolės mechanizmu“, –patirtimi dalijasi sportiškas vyras. Čia pat treneris priduria, kad motyvuotas, sąmoningas žmogus, kuris pats sau pasižada sportuoti, daugiau judėti, per savaitę tam tikrą laiką praleisti sporto salėje ar kitur mankštinantis, nepajus didelės išmaniojo įrenginio naudos.

Šiuolaikiniam žmogui technologijos patinka

Vis dėlto išmanūs prietaisai sportui suteikia žaismingumo, savotiško lenktyniavimo su pačiu savimi atspalvį. O šiuolaikiniam žmogui, pripažinkime, technologiniai įrenginiai yra patrauklūs bet kokioje gyvenimo srityje. Tad, matyt, ir sportas – ne išimtis. „ Apibendrindamas išmaniųjų apyrankių, laikrodžių ir kitų įrenginių naudą treneris teigia, kad visos priemonės, kurios paskatina rinktis judresnį gyvenimo būdą, yra geros.

Išmani apyrankė ar išmanusis laikrodis?

Išmaniosios apyrankės – tai maži ant rankos dėvimi prietaisai, turintys širdies ritmo matuoklius, žingsniamačius ir kitus panašius jutiklius. Išmaniosios apyrankės buvo sukurtos aktyvų gyvenimo būdą gyvenantiems žmonėms, kuriems yra svarbu sekti treniruočių režimą, mėgstantiems bėgioti, daug vaikščioti ar kitaip sportuoti lauke. Šiuolaikinės apyrankės atlieka ir kai kurias kitas funkcijas. Pavyzdžiui, stebi žmogaus miego įpročius, įspėja apie telefono skambučius, veikia kaip tylus žadintuvas. Išmanieji laikrodžiai buvo išrasti kur kas vėliau nei apyrankės. Jie taip pat padeda sportuojantiems, tačiau atlieka daugybę kitų funkcijų: gali jungtis prie socialinių tinklų, gauti elektroninius laiškus, jais galima kalbėtis telefonu. Didelę įtaką išmaniųjų laikrodžių populiarumui daro ir tai, kad jie dažnai tampa įvaizdžio dalimi, madingu aksesuaru. Sportuojantiesiems išmanus laikrodis visų pirma patinka dėl patogumo, pavyzdžiui, bėgant, nereikia išsitraukto telefono, vos tik gauname žinutę ar pranešimą. Juo taip pat galima perjungti dainą, valdyti telefono kamerą ar net surasti nežinia kur padėtą išmanųjį telefoną.

Tarp kitko

Jei negalite gyventi be naujausių technologijų, stebėti savo sveikatą taip pat galite išmaniuoju riešiniu kraujo spaudimo matuokliu. Šie prietaisai kompaktiški, užima mažai vietos, o svarbiausią informaciją tiek matavimo metu, tiek po jo, galite matyti savo telefone. Matavimo apyrankė į telefoną ne tik perduoda svarbiausius duomenis, bet ir parodo sveikatos būklės kaitą, dinamiką.

Turėtumėte nepamiršti! Ant riešo dėvimas išmanusis įrenginys praneša apie tai, kiek nuėjote žingsnių, įspėja, kad per ilgai užsisėdėjote, pataria, kada ir ko užkąsti, matuoja pulsą ir miego kokybę. Atrodo – tiesiog tobula! Deja, tik iš pirmo žvilgsnio, mat nė vienas išmanusis prietaisas vietoj jūsų nepasportuos.

www.lzinios.lt informacija


 


Atgal

Mūsų draugai