• 8 345 52 345
  • info@sakiaivsb.lt

Neinfekcinės ligos ir traumos

2012.01.23
Žindymas skatina sveiką augimą

lying_down.jpgMotinos pienas yra geriausias natūralus kūdikio maistas. Jis patenkina visus kūdikio maitinimo poreikius pirmąjį gyvenimo pusmetį, turi visų kūdikiui reikalingų medžiagų ir yra pritaikytas kūdikio virškinamajam traktui. Visa tai skatina gerą vaiko augimą ir fizinį vystymąsi.

Kopenhagos universiteto Gyvosios gamtos mokslų fakulteto darbuotojai įrodė, kad žindomų vaikų augimo modelis skiriasi nuo nežindomų. Žindant mažėja augimo hormonų IGF-I (igtropinas - augimo faktorius) ir insulino kiekis kraujyje, tai reiškia, kad augimas būna kiek lėtesnis. Gali būti, kad tai sumažina antsvorio bei diabeto riziką vėlesniais gyvenimo metais.

Mityba daro didelę įtaką vaiko augimui ir rizikai susirgti gyvenimo būdo ligomis. Žindymas turi reikšmingą ir išmatuojamą poveikį svarbiems augimo reguliatoriams kraujyje – IGF-I ir insulinui.

Gerai žinoma, kad krūtimi maitinami vaikai auga truputį lėčiau, negu maitinami dirbtiniu maisteliu. Atrodo, tas lėtesnio augimo modelis yra optimaliausias vaiko vystymosi variantas, kadangi jis sumažina riziką ateityje susirgti „gyvenimo būdo ligomis“. Kuo ilgiau vaikas bus maitinamas krūtimi, tuo mažesnis jo svoris bus sulaukus 18 mėn.

Taip pat tyrimas parodė, kad kuo ilgiau vaikai miegojo, tuo mažesnė buvo jų liemens apimtis. Be to, motinų, kurios nėštumo priaugo daug svorio, vaikai turėjo kiek storesnį poodinių riebalų sluoksnį, negu motinų, kurios svorio priaugo mažiau.
Parengta pagal sciencedaily.org

Visuomenės sveikatos specialistė Agnė Dvylaitytė


Atgal

Mūsų draugai