Vyksta svetainės atnaujinimo darbai
Bažnyčios g. 39 A
71123 Šakiai
Tel./faksas 8 345 52 345
El. p. info@sakiaivsb.lt

Renginių kalendorius
<< lapkritis, 2017 >>
PATKPŠS
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Kas didžiausia dalimi lemia Jūsų perkamų maisto produktų pasirinkimą?

Maisto produktų skonis
Maisto produktų kaina
Maisto produktų nauda sveikatai
Maitos produkto tinkamumas specialiai dietai
Kitų šeimos narių pomėgiai
Daugiau informacijos


Renginiai

2017-05-26

ORIENTACINĖS VARŽYBOS "IŠTIESK PAGALBOS RANKĄ III"

Gegužės 24 d. Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro iniciatyva buvo organizuojamos jau trečiosios „Ištiesk pagalbos ranką III” varžybos. Jadagoniuose, Pagonijos pramogų parke, sveikatos ir saugos tema vykusiose varžybose šiais metais dalyvavo dvylika komandų. Dvi komandos atvyko iš Kauno rajono Ugnės Karvelis gimnazijos. Šiuometinius renginio dalyvius atvyko pasveikinti ir varžybas stebėjo Šakių rajono savivaldybės švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Elvydas Pauliukėnas, vyriausioji specialistė Sofija Liudžiuvienė bei Šakių rajono savivaldybės vyriausioji specialistė Evelina Domeikaitė – Dovydaitienė. Po sveikinimo žodžių atvykusios komandos pademonstravo paruoštus namų darbus - prisistatymus ir šūkius. Po kūrybingų prisistatymų startavo varžybos.
8-9 kl. moksleiviai tarpusavyje išbandė ne tik savo ištvermę, bet ir žinias sveikatos ir saugos klausimais. Varžybų dalyviai miške, žemėlapio pagalba turėjo aplankyti 10 punktų, kuriuose atliko įvairias užduotis. Pirmajame punkte, kuris buvo pavadintas „Visuomenės sveikata“ komandos demonstravo gaivinimą ir iškylai miške rinkosi sveikatai palankius ir nepalankius maisto produktus.
Punkte „Sportas“ šiemet užduotis buvo reikalaujanti daug jėgos, ištvermės ir komandinio darbo. Komandos nariai atliko pratimą „lenta“ taip sudarydami eilę, o paskutinis komandos narys turėjo kuo greičiau per visus peršokti. Priešgaisrinės tarnybos punkte komandos turėjo paruošti ugnies gesinimo žarną gaisro atvejui ir pasitikrinti žinias atsakinėdami ugniagesių užduodamus klausimus. Punkte „Komanda“ dalyviai suvieniję jėgas, vieną drąsiausią komandos narį turėjo įleisti į šachtą su vandeniu, iš ten jam reikėjo ištraukti kamuoliuką ir vėl, komandos traukiamos virvės pagalba, iš jos iškilti. „Lapių medžioklėje“ radio lokatoriais buvo ieškoma paslėptų prietaisų, o punkte „Alpinizmas“ komandos rungtyniavo, kas greičiau persikels per pelkę. Miške varžybų dalyviai ieškojo ir „Policijos” punkto, kuriame jiems teko atsakinėti į klausimus apie policijos darbą bei įstatymus. Greitosios medicinos stotyje dalyviai ne tik imobilizavo sužeistuosius, bet ir gelbėjo užspringusius. Šiemet vėl atsirado punktas „Turizmas“. Šakių turizmo informacinis centras patikrino dalyvių žinias apie lankytinus rajono objektus ir gebėjimus naudotis žemėlapiu. Punkte „Dviratis“, sporto ir laisvalaikio klubo „Vėjas“ prezidentas, kartu su savanorių komanda dalyviams davė užduotį paruošti dviračius ir jų vairuotojus važiavimui tamsiuoju paros metu. 
Kol buvo skaičiuojami rezultatai ir aiškinamasi, kas nugalėjo, dalyviai ir svečiai vaišinosi koše. Pasistiprinę ir atgavę jėgas, dalyviai galėjo išmėginti save baudų metimo rungtyje dėvint girtumo akinius bei sudalyvauti Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinacinio centro organizuojamoje viktorinoje.

Garbingą III – ąją vietą iškovojo Šakių rajono Kriūkų mokyklos – daugiafunkcio centro komanda. Komandos nariai: A. Klimašauskas, I. Arštikaitis, M. Arštikaitis, M. Jokūbauskas, T. Vitkaitis, Ž. Stiklius. Komandą ruošė ir lydėjo mokytoja V. Šuopienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Zita Jurgutienė.. 
II – oji vieta atiteko Kauno rajono Ugnės Karvelis gimnazijos komandai. Komandą sudarė: T. Puronas, K. Petrauskas, M. Montvilas, L. Cirtautas, U. Šlapakauskaitė, R. Rukaitytė. Komandą lydėjo mokytoja L. Milerė. 
I– ąją vietą iškovojo ir antrus metus iš eilės varžybų prizininkais tapo Lekėčių mokyklos komanda. Komandą sudarė: L. Adomaitis, M. Juočiūnas, A. Suchoručenko, R. Litvinaitytė, E. Radvilavičiūtė, Ž. Rimkus. Komandos mokytoja Laima Petrauskienė, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vida Martišienė.
Po apdovanojimų, priešgaisrinė gelbėjimo tarnybos komanda visus varžybų dalyvius pasveikino šaltu vandens dušu.
Visuomenės sveikatos biuras dar kartą dėkoja visiems prisidėjusiems prie renginio organizavimo ir vykdymo: Šakių rajono savivaldybės administracijos švietimo ir sporto skyriui, jaunimo kūrybos ir sporto centro direktorei ir jos pavaduotojai moksleivių sportui Rimai Mozūraitienei, Sporto ir laisvalaikio klubo „Vėjas“ prezidentui Mindaugui Balčiūnui ir savanoriams, priešgaisrinės tarnybos, policijos, greitosios medicinos stoties, turizmo informacijos centro, Pagonijos pramogų parko komandoms, mokytojui Stasiui Vyšniauskui, kavinei „Kiba“ ir žinoma varžybose sudalyvavusioms mokyklų komandoms.

2_44.JPG

1_45.JPG

Visuomenės sveikatos specialistė Vilma Grumčiuvienė

Pirmas puslapis

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas