• 8 345 52 345
  • info@sakiaivsb.lt

Naujienos

2010.10.15
Kviečiame dalyvauti moksleivių straipsnių konkurse

Kviečiame dalyvauti moksleivių straipsnių konkurse „Lietuvos visuomenės sveikatos stiprinimas dabar ir ateityje“

  Ar žinote, kokią įtaką žmogaus sveikatai turi maistas ir kaip pasirinkti naudingus produktus? Kodėl ne visada sveika tai, kas skanu? Ar susimąstote, kokią įtaką jūsų sveikatai turi gyvenimo būdas, teisingas laiko planavimas, netgi tai, kaip nešatės knygas, nes neteisingai pasirinkta kuprinė gali sukelti nugaros skausmus ir visam gyvenimui palikti pėdsakus jūsų sveikatoje? Kiekvieną mokyklą, kiekvieną klasę kviečiame spalį paskelbti žinių, informacijos rinkimo ir skleidimo apie sveikatą, sveiką gyvenseną mėnesiu. Jei žinai, pasidalink savo žiniomis su tais, kurie nežino. Jei nežinai, sužinok, o tai, ką sužinojai, papasakok kitiems. Toks pagrindinis Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro bei Verslo iniciatyvų skatinimo asociacijos interneto svetainėse www.smlpc.lt, www.kontrastai.lt skelbiamo straipsnių apie sveikatą ir ligų prevenciją konkurso tikslas.

Pasivaržyti savo žiniomis, jų pateikimo originalumu, straipsnių įtaigumu, pateikiamos informacijos objektyvumu ir teisingumu kviečiame visus 8-12 klasių moksleivius. Rašykite apie viską, kas, jūsų manymu, susiję su jūsų sveikata ir sveika gyvensena, kaip išsaugoti dvasinę ir fizinę sveikatą. Pasakokite apie pietus mokykloje, moksleiviškus „užsiėmimus“ per pertraukas ir po pamokų, apie mokyklines kuprines, „verčiančias iš koto“ net abiturientą, apie pastovų laiko stygių, kodėl jis mus persekioja ir kaip tai veikia mūsų sveikatą, apie tai, kaip jūsų mokykloje mokoma sveikai gyventi. Teikite savo ir perteikite draugų pasiūlymus, kaip reikia spręsti visuomenės sveikatinimo problemas, kaip kurti sveiką ir saugią aplinką, kaip skatinti jaunimą rūpintis savo sveikata, sveika gyvensena bei saugia aplinka.

Rinkdamiesi temą bei norėdami tinkamai ją išdėstyti naudokitės arčiausiai jūsų dirbančio mediko, mokytojų, tėvų, draugų žiniomis ir, be abejo, jei leidžia galimybės, savivaldybėse veikiančių visuomenės sveikatos biurių darbuotojų patirtimi. Šių biuru darbuotojai – vieni didžiausių kiekvieno jūsų pagalbininkai rengiant straipsnius šiam konkursui.

Konkursui pateikiamo straipsnio apimtis – 5000-7000 ženklų.

Konkursas vyks dviem etapais. Pirmasis etapas truks iki lapkričio 15 dienos. Per tą laiką parengtas publikacijas siųskite el.paštu: paulikaite@gmail.com. Tuo pačiu adresu galite kreiptis, kilus neaiškumams ar papildomiems klausimams. Siųsdami savo publikaciją, nepamirškite parašyti savo vardo, pavardės, kurioje mokykloje ir kelintoje klasėje mokotės. Visos parengtos publikacijos bus skelbiamos interneto svetainėse www.smlpc.lt, www.kontrastai.lt rubrikose „Sveikata“ ir „Mano kraštas“. Vertinant publikaciją papildomų balų pelnys ir nuotrauka, iliustruojanti publikacijos turinį bei publikacijos lankomumas ir komentarai, kuriuose išreiškiama skaitytojų nuomonė apie nagrinėjamą temą, pateikiami pasiūlymai.

Maloniai kviečiame dalyvauti.

Konkurso organizatoriai

Daugiau

Konkurso nuostatai (atsisiųsti)

Konkurso dalyvio registracijos anketa (atsisiųsti)

www.trakuvspc.lt


Atgal

Mūsų draugai